۰
پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

هشدار بلاروس به غرب

اقدامات تحریک‌آمیز بدون پاسخ نخواهد ماند
یک مقام ارشد نظامی بلاروس گفت: آمریکا و متحدانش می‌کوشند با تغییر دولت در بلاروس، حکومتی نزدیک به تفکرات خود را در این کشور مستقر کنند. 
هشدار بلاروس به غرب
یک مقام ارشد نظامی بلاروس گفت: آمریکا و متحدانش می‌کوشند با تغییر دولت در بلاروس، حکومتی نزدیک به تفکرات خود را در این کشور مستقر کنند. 
به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش بلاروس اعلام کرد در صورتی که غرب به اقدامات نظامی تحریک آمیز خود علیه این کشور ادامه دهد به خاک لهستان حمله خواهد کرد. 
این سخنان پس از آن بیان می شود که بلاروس از حمله موشکی ناموفق اوکراین به خاک خود در روزهای اخیر خبر داده بود. 
روسلان کاسیگین، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بلاروس در این باره اعلام کرد: آمریکا و متحدان اروپایی اش برای درگیری مسلحانه مستقیم با بلاروس و روسیه خود را آماده می کنند. اقدامات تحریک آمیز غرب بدون پاسخ نخواهد ماند. 
این مقام ارشد نظامی بلاروس با تبیین اهداف کشورهای غربی خاطر نشان ساخت: هدف آمریکا و متحدانش مشخص است، آنها به دنبال انجام اقدامات تحریک آمیز در تمامی حوزه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی هستند. همچنین آنها می کوشند با تغییر دولت در بلاروس، حکومتی نزدیک به تفکرات خود را در این کشور مستقر کنند. 
وی افزود: کشورهای غربی از سال ۲۰۱۴ به طور پیوسته در حال ارسال تسلیحات به اوکراین هستند. آنها نظامیان این کشور را آموزش می دهند تا به طور ویژه برای مقابله با روسیه آماده شوند. متاسفانه شاهد آن هستند که در کشورهای حوزه بالتیک و لهستان تفکرات ضدروسی و ضدبلاروسی در حال ترویج است. 
کاسیلین در پایان به کشورهای غربی هشدار داد در صورتی که بلاروس را بیازمایند، مینسک در پاسخ متناسب نظامی به آن تردید نخواهد کرد. 
کد مطلب: 168046
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *