; ?>; ?> دیدار برجامی اولیانوف با تیم مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا در وین - مردم سالاری آنلاين
۰
جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

دیدار برجامی اولیانوف با تیم مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا در وین

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین از دیدار مجدد خود با هیات مذاکره‌کننده اروپایی بر سر برجام خبر داد.
دیدار برجامی اولیانوف با تیم مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا در وین
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از ایسنا،میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: بار دیگر با تیم اتحادیه اروپا در وین بر سر برجام دیدار کردم.
میخائیل اولیانوف روز گذشته نیز در صفحه توییترش نوشته بود: امروز صبح با انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین دیدار کردم. درباره اقدامات لازم برای احیای برجام تبادل نظر کردیم.

مذاکرات ایران و ۱+۴ در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزیران خارجه از روز پنجشنبه در وین پس از یک دوره طولانی وقفه در گفت‌وگوهای مستقیم از سر گرفته شد.
آخرین بار ایران و آمریکا با حضور نماینده اتحادیه اروپا در دوحه با یکدیگر مذاکره کردند اما نتیجه ملموسی از این مذاکرات به دست نیامد.
رایزنی‌ها و تماس‌ها در این مدت به صورت تلفنی و مکتوب میان ایران و آمریکا با هماهنگی نماینده اتحادیه اروپا انحام شده است و گفته می‌شود در این دور از مذاکرات پیشنهاد و ایده‌ای از نماینده اتحادیه اروپا به ویژه روی میز قرار دارد.
بر خلاف ادعای طرف آمریکایی مبنی بر اینکه ایران تمایلی جهت نهایی کردن توافق نشان نداده است، اما در ماه‌های گذشته، چه در مکاتبات و تماس‌های غیرحضوری با هماهنگ‌کننده و چه در سفرهای وی به تهران و چه در جریان نشست دوحه، هیأت ایرانی در مورد موضوعات باقی‌مانده با رویکردی سازنده و رو به جلو حاضر بوده است.
در واقع حل‌نشدن برخی موضوعات ناشی از عدم تصمیم‌گیری آمریکا و اصرار دولت این کشور بر مواضعی بوده است که خواسته‌های اصولی ایران را که مبتنی بر برجام است، تأمین نمی‌کند.
کد مطلب: 170746
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *