۰
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

کاهش سریع وزن با خوردن معجون خرما و شیر

بعد یک هفته مصرف شیر و خرما در بدن نتیجه کاهش وزن را بروز می‌دهد و فرد احساس سبکی و کاهش وزن را احساس خواهد کرد.
کاهش سریع وزن با خوردن معجون خرما و شیر
البته لازم به ذکر است این رژیم یکی از رژیم‌های کاهش وزن سریع است که در زمان‌های اضطراری مثل دعوت شدن به یک مهمانی، نیاز به کاهش وزن سریع برای شرکت در مسابقات ورزشی و بسیاری از موارد دیگر، موثر عمل می‌کند. بهتر است متن را دنبال کنید تا نکات مهمی را در رابطه با این رژیم برایتان ارائه دهیم.
فواید بی نظیر شیر و خرما
رژیم شیر و خرما علاوه بر اینکه به کاهش وزن برای فرد می‌انجامد، باعث دفع سموم از بدن نیز خواهد شد که به همین دلیل آرامش دهنده به اعصاب معرفی می‌شود.
رژیم شیر و خرما نهایتا باید سه یا چهار هفته ادامه پیدا کند، که ادعا می‌شود در این مدت کوتاه، فرد می‌تواند 7 تا 15 کیلوگرم وزن کم کند. اما اگر لازم باشد مجددا از این رژیم پیروی کنید، می‌توانید بعد از گذشت سه ماه این رژیم را در پیش بگیرید.
در طول این رژیم بهتر است اگر انرژی کافی احساس می‌شود، ورزش‌های سبک و فعالیت بدنی متعادل نیز انجام شود. این راهکار گام موثری برای پیشگیری از افتادگی عضلات طی روند کاهش سایز محسوب می‌شود.
در هنگام ورزش کردن مصرف آب به هیچ وجه نباید فراموش شود. زیرا وقتی قصد کاهش وزن دارید، آب بدن به طور طبیعی کم می‌شود. کم شدن آب بدن باعث دِهیدراسیون و حتی چروک شدن پوست خواهد شد. در پی چنین روندی پوست لطافت خود را از دست می‌دهد. از طرفی دیگر کم بودن آب بدن باعث خشک شدن چشم‌ها و ایجاد بوی بد دهان نیز خواهد شد.
بنا به چنین دلایلی اغلب توصیه می‌شود، در طول هر نوع رژیم، آب به اندازه کافی (بین 8 الی 12 لیوان) مصرف شود.
خواص شیر و خرما برای کاهش وزن
شیر و خرما هر یک به صورت مجزا فواید و خواص بی‌شماری را شامل می‌شوند. شیر به عنوان یک غذای کامل تا دو سالگی استفاده می‌شود و خرما مواد مغذی برای تامین انرژی بدن ا به همراه دارد.
بهتر است از خواص شیر و خرما که پایه اصلی این رژیم لاغری هستند، به طور کامل مطلع شوید تا بتوانید روند آنرا با انگیزه بیشتری نسبت به سابق پیش بگیرید.
اما توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها ادامه دهید تا علاوه بر روند و مزایا، با عوارض چنین رژیمی هم آشنا شوید.
خواص شیر در طول رژیم کاهش وزن
شیر به عنوان یک غذای کامل به عنوان تنها ماده غذایی است که تا دو سالگی می‌توان از آن برای تکامل رشد استفاده کرد. خواص بسیاری برای این نوشیدنی گوارا وجود دارد که می‌توان از آن بهره گرفت. این خواص در گزینه‌های زیر مطرح شده‌اند:
 • سرعت هضم بالا و جذب سریع مواد مغذی و ویتامینی
  تقویت دندان‌ها و استخوان‌ها
  تقویت کننده مغز
  سرشار از ویتامین‌های E ،A ،B و C
  راهی برای پیشگیری از دیابت
  تنظیم عملیات هاضمه
  سلامت قلب و عروق
  کنترل اشتها
  برطرف کننده عطش و تشنگی در طول رژیم
  مصرف شیر به همراه میوه و سبزیجات باعث کاهش فشار خون می‌شود
خواص خرما در طول رژیم‌های لاغری
خرما در طول رژیم‌های مختلف توصیه می‌شود تا بتوان از آن انرژی گرفت. این انرژی موجود در خرما به دلیل ترکیب مفیدی است که به همراه دارد. این ترکیبات فواید زیر را برای بدن شامل می‌شوند که باید از آنها به اعتدال بهره‌مند شد:
رفع کم خونی و بهبود سلامت خون
افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن
کاهش علائم آلرژیک و حساسیت‌ها
حفظ سلامت دستگاه عصبی، قلب و کاهش کلسترول بد
بهبود مشکلات معده از جمله اسهال
کاهش احتمال خطر ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش
دارای ویتامین‌های A، B، C، E و سرشار از پروتئین
تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز
دارای فلزات معدنی از جمله فسفر، کلسیم، آهن، ید و منیزیم
کنترل اشتها و احساس سیری در طول رژیم
بهبود کیفیت پوست، ناخن، مو و جلوگیری از ریزش مو در طول رژیم لاغری
یکی از انواع خرماهایی که برای رژیم شیر و خرما می‌توانید انتخاب کنید خرمای مجول است. با وجود اینکه ابعاد بزرگ‌تری نسبت به سایر انواع خرما دارد، کالری کمی را به بدن می‌رساند. اگر می‌خواهید با خواص فوق العاده، کالری و ارزش غذایی، مواد ویتامینی و مغذی در آن آشنا شوید بهتر است به مطلب خواص خرمای مجول مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.
رژیم شیر و خرما در سه هفته با کاهش وزن 7 الی 15 کیلویی
در این رژیم ماده‌های اصلی شیر و خرما هستند، روندی دقیق و برنامه‌ریزی شده برای این رژیم در نظر گرفته شده است تا بر کاهش وزن تاثیر فوق العاده‌ای را ایجاد کند. در ادامه متن روند اصولی و صحیح این رژیم، در طول 3 هفته را برایتان ارائه خواهیم کرد.
هفته اول رژیم لاغری شیر و خرما
در این هفته باید فرد با طی کردن روند صحیح رژیم لاغری، به کاهش وزنی حدود 3 الی 4 کیلوگرم دست یابد. برای دست یافتن به این نتیجه باید وعده‌های غذایی زیر مصرف شوند:
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
شام: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
این سه وعده در هر روز از هفته اول تکرار می‌شوند. (هر وعده تکرار می‌شود)
می‌توانید به عنوان میان وعده در هفته اول، از کاهو بدون افزودن سس استفاده کنید.
در کل روز 27 عدد خرما به همراه 3 لیوان شیر باید مصرف شود. مدیریت و تقسیم بندی آن دست خودتان است.
هفته دوم لاغری با رژیم شیر و خرما
اگر هفته اول را به طور کامل انجام دادید، می‌توانید روند هفته دوم این رژیم برای کاهش وزن را پیش بگیرید. این مراحل برای هر روز، وعده‌ها و مقادیر مناسبی را شامل می‌شود که ضروری است دقیق انجام داد.
روز اول و دوم؛ فقط مصرف شیر و خرما
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
شام: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
در این دو روز در صورت گرسنگی فقط می‌توانید کاهو بدون افزودن هیچ سسی مصرف کنید. مدیریت و تقسیم‌بندی این دو ماده غذایی نیز می‌تواند به عهده خودتان باشد.
روز سوم؛ متعادل ساختن روند رژیم
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: پنج قاشق برنج به همراه خورشت بدون چربی مانند مرغ بخارپز شده
شام: پنج قاشق برنج به همراه خورشت بدون چربی مانند گوشت کباب یا بخارپز شده
در این روز به هیچ وجه میان وعده نباید مصرف شود.
از خوردن غذاهای چرب، سرخ کرده، پرچرب و شور باید پرهیز کنید.
وعده ناهار به عنوان یکی از وعده‌های اصلی غذایی هرگز نباید حذف شود.
ترجیحا از خورشت‌های آبپز شده، بخارپز شده و یا کباب شده استفاده کنید.
روز چهارم و پنجم؛ بازگشت مجدد به رژیم شیر و خرما
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
شام: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
جایگزین شیر، می‌توانید از ماست کم چرب بهره بگیرید. بهتر است طوری تقسیم کنید که کمتر احساس گرسنگی کنید.
به عنوان میان وعده در این دو روز می‌توانید از سالاد کاهو با گوجه، خیار و هویج به همراه سس ماست، سرکه یا آبلیمو استفاده کنید.
روز ششم؛ ایجاد تعادل در رژیم
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: پنج قاشق برنج به همراه خورشت بدون چربی
شام: پنج قاشق برنج به همراه خورشت بدون چربی
برای این روز هیچ میان وعده‌ای در نظر گرفته نشده است.
خورشت بدون چربی و سرخ نکرده‌ای مانند مرغ کبابی یا آبپز شده بسیار مناسب است.
روز هفتم؛ بازگشت مجدد به رژیم شیر و خرما
صبحانه: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
ناهار: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
شام: یک لیوان شیر به همراه نه عدد خرما
به عنوان میان وعده در این روز می‌توانید از سالاد کاهو با گوجه، خیار و هویج به همراه سس ماست، سرکه یا آبلیمو استفاده کنید.
هفته سوم؛ نگه داشتن تعادل در رژیم
در این هفته مانند هفته دوم باید یک روز در میان رژیم متعادل با رژیم شیر و خرما پیش گرفته شود. در روزهایی که شیر و خرما باید استفاده شوند، نباید از میان وعده‌ها استفاده کرد و نکات باید کاملا مو به مو انجام شود.
در واقع در این هفته است که بدن نتیجه کاهش وزن را بروز می‌دهد و فرد احساس سبکی و کاهش وزن را احساس خواهد کرد. پس سعی کنید در این روند، پایبندی به رژیم را رعایت کنید.
نکات ضروری رژیم لاغری شیر و خرما سه هفته‌ای
در این روند سه هفته‌ای باید دو نکته بسیار مهم که در ادامه مطرح می‌کنیم را به دقت رعایت کرد.
نکته اول؛ جدی گرفتن وعده شام
باید وعده شام به طور کامل مصرف شود و به هیچ وجه حذف نشود. زیرا بدن در هنگام خواب به انرژی بیشتری برای تنظیم متابولیسم بدن نیاز دارد و برای پیشگیری از بروز اختلالات عصبی و بیماری‌ها حتما باید وعده شام مصرف شود.
افرادی که قصد لاغری دارند و در رژیم غذایی خود وعده شام را حذف می‌کنند، سبب ایجاد اختلالاتی در خواب برای خود می‌شوند. علاوه بر آن باعث کاهش سوخت و ساز بدن و افزایش اشتها خواهند شد که این موضوع فرایند کاهش وزن را به تعویق می‌اندازد.
از آسیب‌های حذف شام می‌توان به دیابت و ابتلا به برخی از سرطان‌ها نیز اشاره کرد.
نکته دوم؛ پرهیز از زیاده روی در مصرف خرما
هر یک عدد خرما، معادل یک قاشق برنج و حدود 20 کالری انرژی برای بدن تولید می‌کند. پس بهتر است خارج از مقدار پیشنهادی مصرف نکنید.
احساس گرسنگی در چنین رژیمی طبیعی است اما بهتر است فراتر از آنچه تنظیم شده است، استفاده نکرد.دریافت کالری اضافی به بالا رفتن وزن نیز منجر خواهد شد.
رژیم شیر و خرما با روندی سرعتی برای کاهش وزن
انواع مختلفی از این رژیم تنظیم شده است که در این قسمت یکی دیگر از انواع موثر آنرا بیان خواهیم کرد. در طول این روند باید روزانه دستورات زیر تکرار شده و از ریزه‌خواری و خوردن غذاهای مختلف دیگر پرهیز شود.
این روند بازه زمانی خاصی را تعیین نمی‌کند و هر فرد می‌تواند به صورت مقطعی و طبق نیاز از این رژیم برای لاغری بهره‌مند شود.
وعده صبحانه: یک لیوان شیر کم چرب به همراه یک عدد خرما و یک واحد میوه
وعده ناهار: دو لیوان شیر کم چرب به همراه دو عدد خرما و نصف موز
میان وعده عصرانه: یک لیوان شیر کم چرب به همراه یک عدد خرما و یک عدد میوه
وعده شام: نصف سینه مرغ کباب شده یا آب پز به همراه یک عدد سیب زمینی آب پز یا کباب شده و یک بشقاب سالاد کاهو با گوجه، خیار، هویج و کرفس بدون استفاده از سس و روغن که در صورت نیاز یک قاشق ماست کم چرب برای مزه‌دار کردن سالاد می‌تواند استفاده کنید.
جالب است بدانید این روند برای زمان‌هایی که به مهمانی رفته‌اید و پرخوری داشته‌اید نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. از این طریق می‌توانید به روند تغذیه‌ای سابق خود بازگردید و پرخوری انجام شده را جبران کنید.
نکات مهم روند سرعتی لاغری رژیم شیر و خرما
به جای مرغ می‌توان از گوشت کبابی بدون چربی یا ماهی کوچک کبابی استفاده کرد. همچنین می‌توان از دو عدد تخم مرغ آبپز جایگزین گوشت و مرغ بهره گرفت.
 در این رژیم نباید هیچ یک از وعده‌های اصلی غذایی را حذف کرد. حذف وعده صبحانه باعث اضافه وزن می‌شود و چون شما قصد کاهش وزن دارید حتما باید مصرف وعده صبحانه را جدی بگیرید.
در طول رژیم شیر و خرما حتما باید از شیر کم چرب استفاده کرد. زیرا شیر پرچرب علاوه بر ضررهایی که برای بدن ایجاد می‌کند، باعث افزایش وزن می‌شود و هیچ تاثیری بر هدف شما که کاهش وزن است را برایتان ایجاد نخواهد کرد.
می‌توانید شیر و خرما را درون مخلوط کن کاملا میکس کرده و به راحتی نوش جان کنید یا اگر علاقه به این ترکیب نداشته باشید به صورت مجزا می‌توانید از آنها استفاده کنید.
رژیم 3 روزه شیر و خرما
برای اینکه بتوان کاهش وزن کسب کرد، راهکارهای متنوعی وجود دارد. از شیر و خرما که فواید متعددی دارند برای لاغری در سه روز نیز می‌توان نتیجه گرفت اما بهتر است روندی که در ادامه بیان خواهیم کرد را با جدیت پیش گرفت.
روز اول رژیم سه روزه شیر و خرما
صبحانه: قهوه تلخ فوری 1 قاشق به همراه یک لیوان شیر گرم + 9 عدد خرما
میان وعده صبح: یک لیوان کاهو خرد شده
ناهار: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما
عصرانه: یک واحد میوه
شام: یک عدد فیله مرغ + بعد از نیم ساعت یک لیوان شیر و 9 عدد خرما
روز دوم رژیم سه روزه شیر و خرما
صبحانه: یک لیوان شیر گرم به همراه 15 گرم شکلات تلخ + 9 عدد خرما
میان وعده صبح: یک واحد مغزیجات مانند دو عدد گردو
ناهار: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما
عصرانه: یک لیوان کاهو خرد شده
شام: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما
روز سوم رژیم شیر و خرما سه روزه
صبحانه: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما
میان وعده صبح: یک واحد میوه + نیم واحد مغزیجات
ناهار: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما
عصرانه: یک لیوان کاهو خرد شده
شام: یک لیوان شیر + 9 عدد خرما + یک بشقاب سالاد سبزیجات + یک فیله مرغ (می‌توانید به جای شیر ماست به همراه سالاد میل کنید)
در طول این رژیم سه روزه مجاز هستید کاهو به هر مقداری که میل داشتید مصرف کنید اما به آن نباید سس اضافه کنید. همینطور افرادی که بیشتر ماست را ترجیح می‌دهند می‌توانند از نصف لیوان ماست کم چرب به جای یک لیوان شیر استفاده کنند.
با اینکه این روند 3 روزه از رژیم می‌تواند لاغری تا 3 کیلو را به همراه داشته باشد، اما بهتر است آنرا بیش از سه روز ادامه نداد. زیرا ممکن است گرسنگی شدیدی ایجاد شود و به دلیل افت ویتامین و مواد مغذی سرگیجه و سردرد یا حتی بی‌حالی را به دنبال داشته باشد.
مهمترین فواید رژیم شیر و خرما برای کاهش وزن
رژیم لاغری شیر و خرما یک رژیم فوق العاده است، که هر دو ماده غذایی به کار برده شده در آن سرشار از مواد مغذی سالم مثل اسیدهای چرب و فیبر هستند.
علاوه بر آن خرما دارای مواد دارویی ملینی است که به رفع و درمان یبوست کمک می‌کند. یبوست یکی از مشکلات جدی برای کاهش وزن است که برای بسیاری از افراد با رفع آن کاهش وزن حاصل خواهد شد.
شیر و خرما بیشتر ویتامین‌ها و قندها را در ترکیبات خود دارند و باعث سلامت دستگاه گوارش خواهند شد. این موضوع باعث می‌شود که از این گزینه بسیار موثر برای کاهش وزن بتوان استفاده کرد.
ماده مهمی که به فراوانی در این دو ماده غذایی وجود دارد پروتئین است. هضم پروتئین در روده بزرگ بسیار زمان‌بر است و باعث می‌شود که فرد دیرتر احساس گرسنگی کند. در نتیجه‌ی عدم احساس گرسنگی، از پرخوری جلوگیری خواهد شد که به کاهش وزن فرد کمک شایانی می‌رساند.
شیر و خرما هر دو خاصیت سم‌زدایی دارند، مسکنی خوب برای اعصاب هستند و از بروز فشارهای روانی در طول رژیم لاغری بر اثر گرسنگی می‌کاهند. از سویی دیگر شیر و خرما به دلیل داشتن سولفور و فسفر باعث بهبود عملکرد قلب نیز می‌شوند.
معایب لاغری با رژیم شیر و خرما چیست؟
این رژیم با توجه به اینکه بر مصرف دو ماده غذایی خاص تاکید دارد و قول لاغری چند کیلویی سریع را داده، می‌تواند عوارض متعددی را برای بدن به همراه داشته باشد. به عوارضی که این رژیم برای بدن ایجاد می‌کند توجه کنید. در ادامه آنها را مطرح خواهیم کرد.
1. عدم تامین تمام ویتامین‌ها و مواد مغذی
شیر و خرما شامل همه‌ی ریز مغذی‌ها، فیبر و برخی از ویتامین‌ها نیستند. همیشه نمی‌توان از آنها به عنوان تنها مواد غذایی کامل استفاده کرد. این روند در صورتی که همیشه پیروی شود، می‌تواند کمبودهای جدی را برای بدن به همراه داشته باشد.
2. کاهش و افزایش وزن چرخشی
کاهش وزن سریع، بازگشت‌پذیر است. کاهش وزن با این رژیم نیز ممکن است پایدار نباشد. زیرا روند درستی را در اختیار قرار نمی‌دهد و فقط برای یک مدت کوتاه لاغری را به همراه دارد.
3. مشکلات گوارشی
در این رژیم فیبر کافی به بدن نمی‌رسد و ممکن است مشکلات گوارشی متعددی را برای فرد به همراه داشته باشد. همچنین یبوست و نفخ معده، بر اثر لاکتوز موجود در شیر احتمالا برای فرد ایجاد شود.
4. کربوهیدرات ناچیز
کربوهیدرات بسیار ناچیزی در این رژیم به بدن می‌رسد که به مرور سبب آسیب به برخی از بافت‌های بدن می‌شود. دریافت کربوهیدرات کمتر از نیاز بدن، می‌تواند افت انرژی و حتی بوی بد دهان را به همراه داشته باشد.
5. کاهش بافت‌های عضلانی
کمبود مقدار پروتئین دریافتی در این رژیم ممکن است کاهش بافت‌های عضلانی را به همراه داشته باشد. با اینکه شیر و خرما برای ورزشکاران دو ماده غذایی بسیار مهم و ضروری هستند اما خیلی از اسید آمینه‌های مورد نیاز برای ترمیم و ساخت عضلات را تامین نمی‌کنند.
از این رو به افرادی که در طول رژیم می‌خواهند عضله سازی داشته باشند یا بافت عضلانی خود را حفظ کنند، توصیه می‌کنیم به هیچ وجه از چنین رژیم‌هایی پیروی نکنند.
6. عمومی بودن رژیم
این رژیم روندی عمومی برای همه افراد دارد که بسیاری از مشکلات بدنی در افراد مختلف، در نظر گرفته نشده است. رژیم غذایی خوب، رژیمی است که مخصوص خود فرد با ویژگی‌هایی که دارد باشد.
رژیم اصولی باید مخصوص خود فرد باشد و شرایط بدنی فرد را کاملا در نظر داشته باشد که در این رژیم آنطور نیست.
7. توجه نداشتن به بیماری‌ها
رژیم اصولی به مرور زمان می‌تواند به بهبود بیماری‌ها در کنار روند کاهش وزن کمک کند که در این رژیم هیچ کدام از شرایط روحی، بدنی و بیماری در نظر گرفته نشده است.
به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم از چنین روندی برای برنامه غذایی خود و رسیدن به لاغری پیروی کنید.
ورزش‌های پیشنهادی برای نتیجه بهتر از رژیم شیر و خرما
در طول رژیم شیر و خرما نباید فعالیت بدنی زیادی داشت و فشار بیش از توان را برای بدن ایجاد کرد. مثلا بهتر است تایم فعالیت بدنی را کوتاه کرد یا وزنه‌های سبک‌تری را انتخاب کرد.
اما نکته مهم اینکه باید ورزش منظم را انجام داد تا در انتهای رژیم علاوه بر نتیجه بهتر برای کاهش وزن، از سوخت عضلات و شل شدن پوست تا جای ممکن جلوگیری شود. مناسب‌ترین گزینه‌ها شامل موارد زیر هستند:
 • آهسته دویدن و پیاده روی سریع
  دوچرخه سواری بدون شیب
  ورزش‌های هوازی مثل ایروبیک، پیلاتس و زومبا با حرکات سبک و کم جنبش
  رقصیدن و انجام حرکات موزون برای بالا رفتن ضربان قلب
  شنا بین 40 دقیقه الی 60 دقیقه
نکته مهم: نوشیدن آب در حین فعالیت بدنی در طول این رژیم نباید فراموش شود. همینطور بهتر است ورزش را در طول روند این رژیم بیش از 40 دقیقه در روز ادامه نداد.
راهکار اصولی برای لاغر شدن چیست؟
داشتن تناسب اندام نکته بسیار حائز اهمیتی است. اما مهمتر از تناسب اندام، توجه به سلامت بدن است. خیلی از افراد برای حفظ سلامتی باید به کاهش وزن دست یابند. اما برخی از افراد فقط به خاطر دست یافتن به تناسب اندام رو به هر راهکار علمی و غیر علمی می‌آورند. در نتیجه به سلامت بدن خود آسیب و فشار فراوانی را وارد می‌کنند.
نکته بسیار مهمی که در رابطه با رژیم‌های کاهش وزن با عناوین مختلف وجود دارد این است که افراط و تفریط فراوانی را به فرد تحمیل می‌کنند. هر دو می‌توانند به یک اندازه آسیب رسان باشند.
رژیم غذایی اصولی، رژیمی است که حد متعادلی از مواد غذایی را به بدن فرد برساند، نیازهای بدن را تامین کند و به مرور کاهش وزن و بهبود شرایط بدنی را به همراه داشته باشد. چنین رژیمی فقط به کمک متخصصین تغذیه تنظیم می‌شود. با این کار از آسیب به بدن هم جلوگیری خواهد شد. سعی کنید از برنامه‌های غذایی غیراصولی که تحت عناوین مختلف ارائه می‌شوند و به شدت سختگیرانه هستند اجتناب کنید و رژیمی را پیش ببرید که طبق نیازهای بدن شما باشد.
سخن پایانی
اگر به دنبال رژیم لاغری و تناسب اندام هستید، بدون داشتن تحرک و ورزش، نمی‌توانید به نتیجه دلخواه برسید. در ضمن برای کاهش وزن، فقط استفاده از یک رژیم غذایی کوتاه مدت، آن هم بدون تغییر عادات غذایی میسر نمی‌شود.
رژیم شیر و خرما علاوه بر خواصی که برای بدن دارد باعث کاهش وزن سریع فرد می‌شود و شخص را در یک بازه زمانی کوتاه به وزن مورد نظرمی‌رساند.
عوارض و نواقصی نیز بر این روند لاغری وارد است که برایتان بیان کردیم. اما بهتر است برای داشتن وزن متعادل همیشه سبک درستی برای زندگی و روند رژیم غذایی انتخاب شود تا سلامت بدن با خطر مواجه نشود.
کد مطلب: 171224
برچسب ها: کاهش وزن خرما شیر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *