۰
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

نرخ تورم تولیدکننده در آمریکا افزایش یافت

تورم سالانه تولیدکننده آمریکا در ماه جولای ۹.۸ درصد افزایش یافته که این رقم نسبت به رشد ۱۱.۳ درصدی ماه ژوئن کاهشی است.
نرخ تورم تولیدکننده در آمریکا افزایش یافت
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از ترکیش،بر اساس آمار وزارت کار، تورم تولیدکنندگان ایالات‌متحده در ماه جولای ۹.۸ درصد افزایش یافت.
این رقم، آخرین رقم کاهشی از رشد ۱۱.۳ درصدی در ژوئن است؛ زمانی که قیمت‌های تولیدکننده بیشترین افزایش سالانه را از زمان جهش ۱۱.۶ درصدی در ماه مارس امسال ثبت کردند.
شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) که تغییرات قیمت کالاها و خدمات را از دیدگاه تولیدکننده اندازه‌گیری می‌کند، کمتر از تخمین ۱۰.۴ درصدی بازار است.
به صورت ماهانه، شاخص قیمت تولیدکننده در ماه جولای ۰.۵درصد کاهش یافت همچنین بهتر از انتظار بازار برای افزایش ۰.۲درصد بود. این رقم در ماه ژوئن یک درصد افزایش ثبت کرده است.
در بیانیه وزارت کار آمده است: «شاخص تقاضای نهایی کالاها در جولای ۱.۸ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش از زمان کاهش ۲.۷ درصدی در آوریل ۲۰۲۰ است. کاهش جولای را می‌توان در کاهش ۹ درصدی قیمت انرژی تقاضای نهایی دنبال کرد».
قیمت‌های اصلی تولیدکننده بدون مواد غذایی، انرژی و تجارت، در ماه جولای ۰.۲ درصد به صورت ماهانه افزایش یافت که نسبت به رشد ۰.۳ درصدی ماه قبل کاهش یافت.
شاخص قیمت تولید کننده اصلی در ماه جولای ۵.۸ درصد به صورت سالانه افزایش یافت که از رشد سالانه ۶.۴ درصدی که در ژوئن ثبت شده بود نیز کاهش یافت.
کد مطلب: 171412
برچسب ها: نرخ تورم آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *