۰
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

علیزاده: ناهماهنگی در وزارت صمت باعث تعلل در عرضه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا شده است

یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس ناهماهنگی در وزارت صمت را علت تعلل در عرضه سهام دولت در دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا بیان کرد.
علیزاده: ناهماهنگی در وزارت صمت باعث تعلل در عرضه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا شده است
محسن علیزاده در گفت وگو با ایسنا درباره علت تعلل در عرضه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا گفت: متأسفانه وزارت صمت علیرغم انتظار ما نتوانسته برای به تعادل رساندن بازار خودرو به درستی عمل کند.
وی توضیح داد: یکی از راه های متعادل سازی بازار خودرو عرضه سهام شرکت های خودروسازی در بورس و همچنین عرضه خودرو در بورس کالا است. در هر دو مورد وزارت صمت مقاومت بسیار زیاد می کند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: اینکه شاهد وقفه عرضه سهام خودرو در بورس هستیم به ناهماهنگی در وزارت صمت برمی گردد. همچنین اینکه علیرغم وعده‌های مکرر وزارت صمت باز هم خودرو در بورس کالا عرضه نمی‌شود ناشی از وجود تعارض منافع و ناهماهنگی در این وزارتخانه است.
علیزاده گفت که دست‌های پشت پرده‌ای که در دلالان عرضه خودرو وجود دارد، باعث شده که هم شرکت های خودروسازی عملکرد موفقیت آمیزی نداشته باشند و هم اینکه مردم از وضعیت خودروهای داخلی ناراضی باشند. به نظر می‌رسد فشار دلالان و واسطه گران و سوداگران بازار خودرو باعث شده که وزارت صمت از برنامه اصلی خود منحرف شود.
کد مطلب: 171512
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *