۰
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹
در دیدار نماینده یونیسف با مدیرعامل فارابی مطرح شد؛

همکاری 5 ساله با هدف توسعه سینمای كودك

طی دیدار رابین ناندی با سید مهدی جوادی، یونیسف و فارابی در راستای ارتقای دانش سینماگران در حوزه کودک و همچنین ارتقای مضامین سینمای کودک بر توسعه همکاری خود توافق کردند.
همکاری 5 ساله با هدف توسعه سینمای كودك
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، دکتر سید مهدی جوادی مدیرعامل فارابی با بیان اینکه در حوزه حقوق کودک، ایران جزء کشورهای پیش‌رو به‌شمار می‌آید، گفت: یکی از مأموریت‌های فارابی پیرامون سند چشم‌انداز پنج ساله، موضوع احیای سینمای کودک و نوجوان است که ذیل آن، تولیدات مطلوب در حوزه سینمای کودک و نوجوان و ایجاد باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
دبیر سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهار کرد: امسال که در حال بررسی شرایط و مقتضیات برگزاری جشنواره بين المللي فیلم‌های کودکان و نوجوانان بودیم، مصمم‌تر شدیم که به هیچ عنوان، کیفیت آثار تولیدی حوزه کودک را فدای زمان‌بندی جشنواره‌ای نکنیم. هم برگزاري جشنواره مهم است و هم كيفيت آثار حاضر در جشنواره، البته با فراگیری ویروس کرونا، تولیدات در عرصه کودک و نوجوان هم نحیف‌تر شد.
جوادی ادامه داد: اینکه یونیسف نقش پسینی ایفا کند و صرفاً به عنوان تقدیرکننده و اهداء کننده جوایز در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشته باشد، امری حداقلی است، از این‌رو ما مشتاقیم تا یونیسف از ابتدای مسیر و در حین شکل‌گیری آثار سینمایی با تولیدکنندگان آثار همراه شود.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به کنوانسیون حقوق کودک، به پیشرو بودن حقوق ایران در عرصه حمایت از کودکان تاکید کرد و ادامه داد: می‌بایست این‌دست از مزيت‌هاي جمهوری اسلامی ایران در آثار سینمایی کودک و نوجوان نیز نمود پیدا کند.

او در پایان صحبت‌های خود، با استقبال از برگزاری رویدادها و کارگاه‌های مشترک، ایجاد کارگروه مشترک با یونیسف را پیشنهاد داد.
در این دیدار رابین ناندی نماینده یونیسف در ایران، گذشته از تاکید بر همراهی پیرامون جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بر همکاری دو جانبه با بنیاد سینمایی فارابی در طول سال نیز تأکید کرد و گفت: یک طرح پنج ساله داریم که پس از تکمیل، کارگاه‌های مشترک و سالانه را هم در بر می‌گیرد.
او همچنین در ادامه سخنان خود به تحسین فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» و بازی بازیگر کودک آن پرداخت.
در بخشی از این دیدار، وحید هدایتی مدیر حمایت از کودکان سازمان یونیسف بر لزوم آموزش همگانی سينماگران نظیر آنچه برای قضات، وکلا، مددکاران اجتماعی و ... هست، تأکید کرد.
مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف نیز ضمن استقبال از ایده‌های مطرح شده در این نشست گفت: باتوجه به رویکرد مثبت و مشترکات حاصل‌شده از این دیدار، امید می‌رود تا همکاری فارابی و یونیسف به شکل گسترده‌تری ادامه پیدا کند.
دکتر رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل و توسعه بازارهای خارجی فارابی نیز اظهار داشت: با توجه به جایگاه و کارکرد نهاد یونیسف، این‌دست همکاری‌ها نباید معطوف به صرف جشنواره شود، از این‌رو باید با هم‌فکری و تشکیل کارگروه مشخص از ظرفیت‌های هر دو نهاد بیش از پیش استفاده کرد.
نشست دیدار نمایندگان یونیسف با سید مهدی جوادی در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.
کد مطلب: 171537
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *