۰
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰
کواکبیان در نشست ربیس دستگاه قضا با اصحاب رسانه :

دستگیری مصطفی تاج زاده را به نفع نظام نمی دانم 

تحولات مثبتی را در دستگاه قضایی شاهد هستیم اما  مشکلات فراوانی هنوز باید حل شود
جمعی از مدیران مسئول و خبرنگاران رسانه‌ها، در دیدار با رئیس قوه قضاییه به تبادل نظر پرداختند.
دستگیری مصطفی تاج زاده را به نفع نظام نمی دانم 
به گزارش مردم سالاری آنلاین ، روایت مصطفی کواکبیان از نشست رییس دستگاه قضا با اصحاب رسانه به شرح زیر می باشد :
در نشست جناب آقای محسنی اژه ای با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین( ع) و گرامیداشت روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید محمود صارمی و با تشکر از اقدامات یکسال گذشته ایشان در دستگاه قضا به عنوان شخصیتی که از دوران این قوه برخاسته و اقدامات مفیدی در زمینه های مختلف و از جمله مردمی سازی و حذف تشریفات زاید و پیگیری مسائلی همچون برخورد با مفسدان و مشکلات اموال تملیکی و گمرکات و..... داشته است پنج نکته را متذکر شدم :
* اولا:  علیرغم اینکه در مدت تصدی شما خوشبختانه هیچ روزنامه ای تعطیل نشده است و علیرغم اینکه مسئولان سه قوه و مدیران ارشد مدعی هستند از هیچ خبرنگار و مدیر مسئولی شکایت نداشته اند؛ اما متاسفانه همچنان تعدادی از مدیران میانی عرصه اطلاع رسانی را در برخی وزارتخانه ها و استان ها برای رسانه هایی که می خواهند بلندگوی مطالبات مردمی باشند تنگ کرده و فشارها و احضارها و ناملایمات در این زمینه همچنان وجود دارد
* ثانیا :علیرغم اینکه خوشبختانه وضعیت بازجویی ها در زندانها نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است؛ اما متاسفانه ماجرای خانم سپیده رشنو و پخش اعترافات تلویزیونی ایشان نشان داد که باز هم باید مراقبت بیشتری داشت. کما اینکه علیرغم تذکرات شما اقداماتی که برخی عناصر خودسر و یا با نام گشت ارشاد،  بگیر و ببندهایی را  که علیه بدحجابان شاهد هستیم، مقتضی ورود جدی و اقدامات مدبرانه شما دارد. 
* ثالثا :  هر چند بنده با دستگیری سید مصطفی تاج زاده به طور جدی مخالف بوده و به نفع نظام نمی دانم اما انتظار این است که با توجه به فشار خون بالا همراه با روزه داری حتما نسبت  به سلامت ایشان دقت بیشتری به عمل آید. کما اینکه پس از گذشت یکماه از بازداشت موقت ایشان حتما ارتباط خانواده و وکلای ایشان طبق قانون تسهیل شود.
 
* رابعا:  چرا تکلیف برخی پرونده ها همچون املاک نجومی، استرداد خاوری و برخی بدهکاران بزرگ بانکی همچنان مفتوح است و اقدام قاطع و جدی در این زمینه صورت نمی گیرد!؟ 
* خامسا : برخی نکات در مورد ترکیب  هیات منصفه مطبوعات و نقش آنان در جرایم مربوط به فضای مجازی و نحوه کاهش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی را یادداشت کرده ام که به دلیل  ضیق وقت در فرصت مناسب دیگری ارائه خواهم داد.
کد مطلب: 171820
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *