۰
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

برنج سفید یکی از پرخطرترین مواد خوراکی

یکی از پر مصرف‌ترین مواد غذایی در سفره ایرانی‌ها برنج فید است اما این ماده مضرات زیادی دارد.
برنج سفید یکی از پرخطرترین مواد خوراکی
به گزارش مردم سالاری آنلاین، از آن جایی که برنج با انواع طعم و غذاها همخوانی دارد، بیش از هر ماده غذایی دیگری در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است و کمتر کسی را می بینید که تمایل به خوردن برنج نداشته باشد. برنج ها با وجود محبوبیتی که دارند، عوارض جانبی را هم در پی خواهند داشت که شاید خیلی از آنها اطلاع نداشته باشید که در این قسمت توضیح خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید تا جدی ترین خطر زیاده روی در مصرف برنج سفید را بدانید.
وارد شدن آرسنیک به بدن
طبق اطلاعات موجود در صورت مصرف زیادِ برنج، آرسنیک نیز وارد بدن تان می شود که ممکن است نتایج بدی را به وجود بیاورد و به بدنتان آسیب وارد خواهد شد. از طرفی هم؛ اگر چه برنج قهوه ای آرسنیک کم تری نسبت به برنج سفید دارد؛ اما باز هم بهتر است که در مصرفِ آن زیاده روی نکنید.
ابتلا به سندرم متابولیک با مصرف برنج
البته که اطلاعات بیشتری مورد نیاز است؛ اما مطالعات نشان می دهند که بین مصرف برنج سفید و خطر ابتلا به سندرم متابولیک ارتباط مستقیمی وجود دارد که احتمال بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع ۲ را نیز افزایش می دهد. این شرایط شامل قند خون بالا، چربی اضافی بدن در اطراف شکم، افزایش فشار خون و سطوح غیر طبیعی کلسترول یا تری گلیسیرید است؛ همچنین ثابت شده است؛ کسانی که بیشترین برنج سفید را مصرف می کنند، ۳۰ درصد خطر ابتلا به سندرم متابولیک در آن ها بیشتر است.
کد مطلب: 172061
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *