۰
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

خبر جدید اولیانوف از مذاکرات احیای برجام

نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین امروز اعلام کرد: امیدواریم تا اول سپتامبر (۱۰ شهریور) برجام را احیا کنیم.
خبر جدید اولیانوف از مذاکرات احیای برجام
به گزارش مردم سالاری آنلاین،نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین امروز اعلام کرد: امیدواریم تا اول سپتامبر (۱۰ شهریور) برجام را احیا کنیم.
«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد: موارد زیادی برای احیای توافق هسته‌ ای (مذاکرات برچیدن تحریم های ضدایرانی) حاصل شده است.
نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین در این باره ادامه داد: البته هنوز مسائل پیچیده ای هم برای احیای برجام وجود دارد. امیدواریم تا اول سپتامبر (۱۰ شهریور ماه) توافق هسته ای را احیا کنیم.
«میخائیل اولیانوف» در این خصوص اضافه کرد: ۳ متن برای احیای توافق هسته ای وجود دارد و اتحادیه اروپا در تلاش است بین دیدگاه ها پل ارتباطی ایجاد کرده و آن را به هم نزدیک کند. ما این تصور را داریم که واشنگتن می خواهد سایر مسائل باقیمانده غیرمرتبط با توافق هسته ای را حل و فصل کند. دولت ایالات متحده در دنیایی کاملاً متفاوت زندگی می کند.
وی در این ارتباط افزود: احدی نتوانسته ثابت کند ایران موشک‌ هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ ای دارد. درباره اورانیوم و غنی سازی ایران از آژانس بین المللی انرژی اتمی استعلام هایی وجود دارد؛ اما موضوع فوری به شمار نمی رود.
این مقام روسیه چهارشنبه نیز در پیامی توئیتری نوشته بود: قبلاً دلایلی برای خوش‌ بینی وجود داشت؛ اما در موقعیت‌ های قبلی، انتظارات برآورده نشد. این بار بیشتر از همیشه شانس داریم از خط پایان در مذاکرات وین عبور کنیم. نتیجه نهایی به نحوه واکنش آمریکا به پیشنهادات معقول ایران بستگی دارد.
کد مطلب: 172082
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *