۰
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

اعلام جزییات نام‌نویسی تازه دانشجویان دوره دکتری تخصصی

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
اعلام جزییات نام‌نویسی تازه دانشجویان دوره دکتری تخصصی
به گزارش مردم سالاری آنلاین،اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی پنجشنبه ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱ اعلام شد.
یادآوری مهم: متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند و مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
بخش اول: مربوط به همه پذیرفته شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)
تاریخ ثبت نام از پذیرفته شدگان:
متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل های تحصیلی اعلام شده است لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه) از روز یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.
مدارک لازم برای ثبت نام:
۱. اصل و یک نسخه تصویر مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای قید شده باشد.
پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای نیستند، لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت نام به موسسه محل قبولی ارائه کنند.
پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای بودند باید تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شوند.
دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان بر اساس صفر تا بیست تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ و یا حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای در فرم مخصوص مندرج در دفترچه درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت نام ارائه کنند.
بر اساس مصوبه جلسه ۵۴۸ مورخ ۲۷ مهر ۱۳۸۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که براساس مدارک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان دوره سطح ۳ را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می شوند، منحصرا می توانند در یکی از کدرشته های امتحانی مرتبط با گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت کنند.
در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل می دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر شده است در اختیار داشته باشند.
دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مصوب جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم که طی بخشنامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند.
آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۳ آذر ۱۳۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده‌اند در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.
بر اساس مصوبه جلسه ۷۷۱ مورخ ۲۶ آبان ۱۳۹۴ و نامه شماره ۹۹/۵۷۱۴/دش مورخ ۳۰ تیر ۱۳۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی همه دارندگان مدرک معادل سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۲/۷۷۶۳۳ تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.
۲. اصل و تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.
۳. عکس تمام رخ سه در چهار تهیه شده در سال جاری (به تعداد اعلام شده توسط دانشگاه محل قبولی).
۴. ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه ۱۹ و ۲۰ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۴۰۱ مشخص کند (برای برادران).
۵. متقاضیانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و یا رزمندگان پذیرفته شده اند، در زمان ثبت نام ملزم به ارائه تاییدیه سهمیه قبولی نیستند و ملاک عمل برای ثبت نام همان عنوان درج شده در لیست های ارسالی به موسسات است.
۶. ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان «رسمی - قطعی» و یا «رسمی - آزمایشی» دانشگاهها و موسسات آموزش عالی.
مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت.
متقاضیانی که با سهمیه مربی پذیرفته شده اند باید موافقت رسمی دانشگاه محل خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی در زمان ثبت نام ارائه کنند.
ثبت‌نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می پذیرد و عدم اقدام پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
به پذیرفته شدگان توصیه می‌شود اطلاعیه مندرج در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل قبولی خود را مطالعه کنند.
در هر مرحله از ثبت نام به هنگام تحصیل چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
متقاضیان کد رشته محل های مربوط به دانشگاه علوم انتظامی امین توجه داشته باشند که با توجه به اعلام دانشگاه اعلام این دانشگاه و طولانی شدن زمان مصاحبه متقاضیان در هیچ یک از کدرشته محل های این دانشگاه نتیجه در این مرحله اعلام نشده است. اسامی پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاه پس از اعلام نمره مصاحبه متقاضیان و گزینش نهایی بعدا اعلام خواهد شد.
به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از طرح تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن، پرداخت دیگری صورت نمی پذیرد.
برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، حدود یک هفته بعد از اعلام نتیجه کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حد نصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوطه تنظیم و از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود.
از آنجایی که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره های دکتری امکان‌پذیر نیست و اصولا بررسی این مورد نیز به عهده سازمان سنجش نبوده لذا درخواست های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.
بخش دوم: مربوط به تمام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی
پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه ازاد آزاد اسلامی لازم است برای اطلاع از تاریخ و نوع مدارک علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه و نحوه ثبت نام در مراکز قبولی در روز یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.
کد مطلب: 172095
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *