۰
جمعه ۴ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

دادگستری آمریکا امروز دلایل تفتیش عمارت ترامپ را منتشر می‌کند

دادگستری آمریکا قرار است امروز (جمعه) دلایل قانونی اف‌بی‌آی برای جستجوی عمارت مارالاگوی دونالد ترامپ را منتشر کند. این سند موجب صدور حکم تفتیش منزل ترامپ و کشف چندین سند محرمانه شد که او به شکل غیرقانونی با خود از کاخ سفید خارج کرده بود.
دادگستری آمریکا امروز دلایل تفتیش عمارت ترامپ را منتشر می‌کند
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،این سند که انتظار می‌رود امروز منتشر شود، احتمالا جزئیات جدیدی درباره تحقیقاتی جنایی منتشر خواهد کرد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در تدارک حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ است و احتمالا تحقیقات مذکور، مشکلات قانونی تازه‌ای بر سر راه او قرار خواهد داد.
گرچه احتمالا مقامات وزارت دادگستری آمریکا اطلاعات حساس از جمله نام شاهدان، مقیاس و مسیر پیشروی تحقیقات را از این سند حذف کرده‌اند، اما این اظهارنامه ماموران اف‌بی‌آی حاوی کامل‌ترین توضیح درباره وقایعی است که به تفتیش عمارت مارالاگوی ترامپ در هشتم ماه اوت ختم شد.
سندی که قرار است منتشر شود، یک متن ویرایش شده و سانسور شده از اظهارنامه یا سوگندنامه مقامات اف‌بی‌آی است که به یک قاضی ارائه کردند تا او را برای صدور حکم تفتیش عمارت ترامپ قانع کنند.
اظهارنامه‌ها حاوی اطلاعات حساسی هستند که به قاضی می‌گویند که چرا یک مکان باید مورد تفتیش قرار بگیرد و چرا احتمال دارد که اسناد و مدارک دال بر مجرمیت یک فرد در آن مکان وجود داشته باشد. اظهارنامه‌ها معمولا تا پایان تحقیقات منتشر نمی‌شوند و تصمیم قاضی این پرونده برای انتشار اظهارنامه تفتیش ترامپ، اتفاق عجیبی است.
پیش‌تر یک دادگاه فدرال در ایالت فلوریدا (که عمارت ترامپ در آن واقع شده) به دستور وزارت دادگستری آمریکا مجوز جستجوی مارالاگو و چندین سند همراه آن را منتشر کرد که نشان داد ماموران اف‌بی‌آی ۱۱ مجموعه سند محرمانه را از عمارت مارالاگوی ترامپ خارج کرده‌اند.
سانسور شدن سندی که قرار است منتشر شود، به این دلیل است که دادستان‌های این پرونده معتقدند: اگر اظهارنامه مورد استفاده برای صدور مجوز جستجوی منزل ترامپ منتشر شود، نقشه راهی برای تحقیقات جاری دولت در این پرونده بوده و جزئیات مشخصی درباره جهت و مسیر این تحقیقات منتشر می‌کند که به احتمال خیلی زیاد، مراحل بعدی این تحقیقات را با مشکل مواجه خواهد کرد.
کد مطلب: 172707
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *