۰
شنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

کی‌روش: بیشتر از ویلموتس پول می‌خواهم!

بحث بر سر بازگشت احتمالی کارلوس کیروش به فوتبال ایران، به یکی از بحث‌های اصلی محافل فوتبال ایران تبدیل شده است.
کی‌روش: بیشتر از ویلموتس پول می‌خواهم!
به گزارش مردم سالاری آنلاین،کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی سابق تیم ملی ایران که در مدت زمان حضور خود در ایران در دو جام جهانی و دو جام ملت‌های آسیا تیم ملی را رهبری کرد، پس از ترک تیم ملی ایران به هیچ عنوان نتوانست روزهای خوبی را پشت سر بگذارد و اخراج از تیم ملی کلمبیا و ناکامی در صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با مصر را تجربه کرده است.
از سوی دیگر تیم ملی ایران نیز پس از کی‌روش اتفاقات تلخی را با ویلموتس تجربه کرد اما پس از آن موفق شد با اسکوچیچ کروات بلیط جام جهانی را رزرو کند. اما با این وجود اسکوچیچ به واسطه رزومه نه چندان خوب پیش از هدایت تیم ملی فوتبال ایران و همینطور نتایج ضعیف مقابل تیم‌هایی با رنکینگ بهتر از ۵۰ فیفا، همواره مورد انتقادات شدید قرار دارد و بسیاری معتقدند با اسکوچیچ نتایج خوبی در انتظار ایران در قطر نیست.
طی چند وقت اخیر حواشی زیادی حول تیم ملی به وجود آمد و حتی اسکوچیچ در آستانه برکناری قرار داشت. دودستگی در تیم ملی خیلی‌ها را نگران کرده و هواداران فوتبال در ایران معتقدند این موضوع به تیم ملی ضربه خواهد زد.
برخی از بازیکنان تیم ملی از اسکوچیچ حمایت کرده و خواستار حفظ مرد کروات شدند.از طرف مقابل چند ستاره باتجربه تیم ملی اصلا میانه خوبی با اسکوچیچ ندارند و می‌خواهند فرد دیگری روی نیمکت تیم ملی بنشیند.
قبل از اینکه مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شود، او به صراحت اعلام کرد موافق جدایی اسکوچیچ است و می‌خواهد برای جام جهانی کی‌روش را به تیم ملی بازگرداند. بعد از این صحبت‌های تاج، کارلوس کی‌روش هم با انتشار یک پست اینستاگرامی به حضورش در ایران چراغ سبز نشان داد.
کارلوس کی‌روش دقایقی پس از اینکه مهدی تاج اعلام کرد قصد جدی برای برگرداندن این مربی پرتغالی دارد، پستی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: همه چیز از زمانی شروع می‌شود که ما فوتبال خوبی بازی کنیم.
این صحبت‌ها درحالی مطرح شد که بعد از انتخاب قطعی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، بحث بازگشت کی‌روش جدی تر از قبل مطرح شده است و خیلی‌ها معتقدند اسکوچیچ ، جام جهانی را از خانه تماشا خواهد کرد.
نکته جالب درخصوص این اتفاق این است که طبق پیگیری‌های ما، کی‌روش قرار بود سال گذشته جانشین اسکوچیچ شود ولی این اتفاق رخ نداد. رئیس وقت فدراسیون فوتبال یعنی عزیزی خادم بعد از صعود تیم ملی به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی قصد داشت اسکوچیچ را برکنار و مربی بزرگتری را برای تیم ملی بیاورد.
یکی از گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ ، کارلوس کی روش بود. کی روش به دلیل آشنایی با شرایط فوتبال ایران و البته بازیکنان تیم ملی یکی از گزینه‌های اصلی بود و مذاکرات ابتدایی هم با سرمربی پرتغالی انجام شد.
با این حال کی روش در گفت و گو با مدیران فدراسیون فوتبال اعلام کرد، دستمزدی به مراتب بیشتر از مارک ویلموتس می‌خواهد. سرمربی سابق تیم ملی که کاملا بر اوضاع فوتبال ایران مسلط بود، اعلام کرد چیزی حدود ۵۰۰ هزار دلار بیشتر از قرارداد ویلموتس می‌خواهد. همین موضوع باعث شد تا مذاکرات جدی نشود و همانجا حضور کارلوس در فوتبال ایران منتفی شود. حال باید دید مدیران فعلی فدراسیون چه تصمیمی برای نیمکت تیم ملی خواهند گرفت و در نهایت تکلیف اسکوچیچ چه خواهد شد.
کد مطلب: 173530
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *