۰
يکشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

رستم قاسمی به شایعات پایان داد+عکس

یکی از مطالبات جدی منتقدان وزیر راه و شهرسازی، شفاف سازی موارد اتهامی مشاور و بازرس ویژه و یرخی دیگر از مدیران در مظان اتهام وزارتخانه از سوی رستم قاسمی است.
رستم قاسمی به شایعات پایان داد+عکس
به گزارش مردم سالاری آنلاین، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی پس از مدت‌ها غیبت در محل کار خود و انتشار خبر بستری شدن در بیمارستان و جراحی ستون فقراتش، سرانجام عصر شنبه در جلسه شورای عالی مسکن به ریاست مخبر، معاون اول رییس جمهور شرکت کرد.
همزمانی غیبت طولانی وی با رسانه‌ای شدن بازداشت مشاور و بازرس ویژه رستم قاسمی به اتهام فسادمالی و دریافت رشوه یورویی، از سویی و عملکرد ناموفق وزیر راه و شهرسازی در پیشبرد وعده کلیدی رئیسی برای ساخت سالانه یک میلیون مسکن از سوی دیگر و نیز جهش خیره کننده اجاره بها موجب شده تا رسانه‌ها، خبر استعفا یا برکناری رستم قاسمی را منتشر کنند.
باتوجه به بازتاب گسترده بازداشت یک مقام عالیرتبه وزارت راه و شهرسازی نزد افکارعمومی، کارشناسان معتقدند، رستم قاسمی، نمی‌تواند با سکوت این پرونده فساد ر بدرقه کرده و از خود سلب مسئولیت کند و ناچار به اعلام موضع خواهد شد و البته برای توجیه افکار عمومی، کار بسیار دشواری خواهد داشت.

همچنین باتوجه به تاکید‌های مکرر رئیسی در زمینه پاکدستی مدیران دولت سیزدهم و عزم آنان برای مبارزه با فساد مالی، رئیسی نیز باید پا به میدان گذارد و احتمالا، این بازداشت را نشانه‌ای از خط قرمز نداشتن دولت برای مبارزه با فساد معرفی کند.
در این میان، قضاوت افکارعمومی به جمع بندی میزان باورپذیری توضیحات مقامات دولتی و مهم‌تر از آن، اطلاع از محتوای پرونده و ابعاد اتهامات بستگی خواهد داشت.
کد مطلب: 173563
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *