۰
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲
سازمان هواشناسی خبر داد

بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران طی ۳ روز آینده در برخی استان‌های کشور از تداوم کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر تا فردا خبر داد.
بارش باران و کاهش دما در برخی مناطق کشور
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از تسنیم،مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۳ روز آینده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات  البرز مرکزی بارش روی می‌دهد.
همچنین طی ۵ روز آینده به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌ و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.
روند کاهش دمای هوا امروز در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر ادامه داشته و از شنبه تا دوشنبه‌ دمای هوا به‌تدریج افزایش می‌یابد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی ۳ روز آینده در نوار شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد به‌ویژه منطقه زابل خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
امروز دریای خزر و طی ۲ روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است.
 توصیف سامانه: تشدید سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج در ساحل میانگین ۱ تا ۱/۵ متر و در فراساحل میانگین ۲ تا ۲.۵ متر
منطقه اثر:
جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵: نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان.
شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۶: مناطق ساحلی و دور از ساحل نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و نیمه غربی تنگه هرمز، در استان‌های بوشهر و هرمزگان.
اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی و مسافری.
توصیه: پرهیز از شنا، محدودیت در فعالیت‌های دریایی ازجمله فعالیت‌های تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی.
کد مطلب: 174625
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *