۰
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

انتقام کی روش از سنگال؟

کارلوس کی‌روش بعد از گرفتن انتقام باخت با کلمبیا مقابل اروگوئه، این بار در انتظار تحمیل شکستی دیگر به سنگال و تکمیل کردن ماموریت شخصی خودش و تیم ملی ایران است.
انتقام کی روش از سنگال؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین،کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی کلمبیا و مصر، حدفاصل سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ میلادی نتایجی را کسب کرد که او را به اهدافش نرساند. کی‌روش به عنوان سرمربی کلمبیا نتایج خوبی را به دست نیاورد و بعد از باخت سه بر صفر مقابل اروگوئه و ۶ بر یک مقابل بولیوی از سمت خود برکنار شد.
کی‌روش بعد از قبول هدایت تیم ملی مصر، نتایج بهتری را به دست آورد اما هر بار جلوی سنگال به مشکل خورد و در یک قدمی موفقیت، از پیروزی جا ماند. نخستین ناکامی کی‌روش در برابر سنگال به فینال جام ملت‌های آفریقا مربوط می‌شود که مصر و سنگال در طول ۱۲۰ دقیقه مساوی شدند اما در ضربات پنالتی شاگردان کی‌روش باختند و جام به تیم سنگال رسید.
این پایان کار نبود و در حالی که کی‌روش می‌توانست با مصر در جام جهانی حاضر شود، در ضربات پنالتی جلوی سنگال شکست خورد. این بار کی‌روش و مصر در خانه با یک گل سنگال را شکست دادند و در زمین حریف هم با یک گل باختند تا کار به پنالتی‌ها کشیده شود و در نهایت بازی با پیروزی سنگال در پنالتی تمام شد.
با این نتایج، مصر و کی روش از رسیدن به جام جهانی بازماندند تا سرمربی پرتغالی بعد از چند ماه استراحت، هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد. او به خاطر نتایجی که در کلمبیا و مصر کسب کرده بود، با این انتقاد که کارنامه قابل دفاعی نداشته رو به رو بود اما پیروزی تیم ملی ایران مقابل اروگوئه، نگاه‌ها به این سرمربی را تعدیل کرد.
کی‌روش در اولین بازی تدارکاتی خود به عنوان سرمربی ایران مقابل اروگوئه به برتری یک بر صفر دست یافت و به نوعی انتقام شکست سه بر صفر با کلمبیا مقابل این تیم نامدار آمریکای جنوبی را گرفت و امیدها به موفقیت تیم ملی در جام جهانی قطر را افزایش داد.
کی‌روش و ایران امروز ساعت ۱۸ به مصاف سنگال می‌رود و کی‌روش این فرصت را خواهد داشت با تیم ملی ایران یک پیروزی روحیه‌بخش به دست آورد و به نوعی ناکامی‌های گذشته جلوی سنگال را در یک دیدار تدارکاتی جبران کند.
هر چند شاید این سرمربی هم در شرایط فعلی به نتایج گذشته خود با کلمبیا و مصر مقابل دو تیم اروگوئه و سنگال فکر نمی‌کند اما برای افکار عمومی که کی‌روش را با نتایح گذشته این مربی در دو تیم مذکور دنبال می‌کنند، پیروزی جلوی سنگال می‌تواند اهمیت بالایی برای تیم ملی و خود کی‌روش داشته باشد.
کد مطلب: 175597
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *