۰
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تاخیر در مذاکرات به ضرر ما نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید: تاخیر در مذاکرات مانند دفعه قبل نیست که به ضرر ما باشد چراکه ما برنامه‌های مجلس و دولت را وابسته به مذاکرات نکردیم.
تاخیر در مذاکرات به ضرر ما نیست
به گزارش مردم سالاری آنلاین، محمد اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر انکه ایران به دنبال به تعویق انداختن مذاکرات برجام است گفت: ایران نه قصد به تعویق انداختن مذاکرات را دارد نه قصد و نیت دیگری دارد. در حقیقت ایران فقط حق خود را می خواهد.
او در توضیح حق ایران از برجام افزود: حق ایران این است که نه تنها برجام باید عملی شود بلکه باید همه تحریم‌ها برداشته شوند و بعد از برداشتن تحریم‌ها باید تضمین بدهند و ایران راستی آزمایی کند. لذا موضوعی که درباره مذاکرات وجود دارد این است که غربی‌ها جوسازی می‌کنند به این ترتیب که یک بار موضوع سپاه را به میان می‌کشند یک بار دیگر مسائل دیگری را به میان می‌آورند.
کوثری ادامه داد: نکته دیگر این است که در حال حاضر غربی‌ها مشاهده می‌کنند ما محکم ماندیم و نیاز زیادی به اروپا و آمریکایی‌ها نداریم از این‌ رو موضوعات خلاف جهت برجام را عنوان می‌کنند. این اظهارات خلاف برجامی غرب در شرایطی است که ما فقط گفتیم تحریم‌ها باید برداشته شوند بعد از برداشتن تحریم‌ها هم به ما تضمین بدهند و در نهایت راستی آزمایی کنیم. این نکته به این معنا نیست که ایران قصد دارد مذاکرات را به تاخیر بیاندازد. البته تاخیر در مذاکرات مانند دفعه قبل نیست که به ضرر ما باشد چراکه ما برنامه‌های مجلس و دولت را وابسته به مذاکرات نکردیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه با توجه به فضای کنونی مذاکرات ایران و غرب امکان برداشته شدن همه تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: خواسته ما برداشتن همه تحریم‌ها است. آنها به برجام تاکید دارند و در برجام هم مشخص است ما به تعهداتمان عمل کردیم و آنها هم باید به همه تعهداتشان عمل کنند./منیبان
کد مطلب: 175783
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *