۰
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

شلیک یک موشک بالستیک از سوی کره‌شمالی

کره شمالی روز شنبه در واکنش به انتقادات آمریکا و متحدانش اعلام کرد آزمایش‌های موشکی این کشور جنبه دفاعی دارند.
شلیک یک موشک بالستیک از سوی کره‌شمالی
به گزارش مردم سالاری آنلاین،گشت ساحلی ژاپن خبر داد که کره‌شمالی احتمالا یک موشک بالستیک دیگر شلیک کرده است.
ارتش کره‌جنوبی نیز اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک به سوی دریای شرقی شلیک کرده است.
کره شمالی روز شنبه در واکنش به انتقادات آمریکا و متحدانش اعلام کرد آزمایش‌های موشکی این کشور جنبه دفاعی دارند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی سازمان هوانوردی کره شمالی گفت:‌ «آزمایش‌های موشکی ما اقداماتی عادی بوده و اقداماتی در راستای دفاع از خود و محافظت از امنیت و صلح منطقه در برابر تهدیدات نظامی آمریکا هستند».
این مقام پیونگ یانگ افزود: «این آزمایش‌های موشکی تهدید یا صدمه‌ای را متوجه هوانوردی غیرنظامی و امنیت کشورهای همسایه و منطقه نکرده و ایمنی هوانوردی غیرنظامی را به طور کامل در نظر می‌گیرد».
خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز در واکنش به این ادعاها در بیانیه‌ای درباره رزمایش کره جنوبی و آمریکا اعلام کرده است، وزارت دفاع کره شمالی «با دقت تحولات پیرامون وضعیت فعلی را که بسیار نگران‌کننده هستند، تحت نظر دارد».
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه  اعلام کرد نظامیان پیونگ‌یانگ بار دیگر موشک بالستیک به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کرده‌اند.
آزمایش امروز هفتمین آزمایش موشکی ارتش کره شمالی طی روزهای اخیر است که به افزایش بی‌ثباتی و تنش‌ها بین پیونگ‌یانگ با کره جنوبی، ژاپن و آمریکا دامن زده است.
این در حالی است که بامداد چهارشنبه نظامیان آمریکا و کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی، ۴ فروند موشک سطح به سطح، به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) پرتاب کردند.
منبع:فارس
کد مطلب: 176687
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *