۰
جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰

واکنش مالی به تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با استقبال از تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، مدعی شد که این تصمیم «نشان‌دهنده عزم جامعه جهانی برای توجه به موارد جدی نقض حقوق بشر» است.
واکنش مالی به تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر
به گزارش مردم سالاری آنلاین،«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با استقبال از تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، مدعی شد که این تصمیم «نشان‌دهنده عزم جامعه جهانی برای توجه به موارد جدی نقض حقوق بشر» است. 
این مقام آمریکایی افزود که همانطور که نماینده آمریکا در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اشاره کرده است، مقام‌های ایرانی نمی‌توانند اقدام‌های خشونت‌بار را به‌صورت ناشناس انجام دهند؛ جامعه بین‌المللی در حال نظاره است.
شورای حقوق بشر سازمان ملل روز گذشته -پنجشنبه- طی اقدامی مداخله‌جویانه نشستی را با هدف بررسی وضعیت حقوق بشری ایران در سایه ناآرامی‌های اخیر برگزار کرد.
در حالی که شماری از کشورها از جمله ونزوئلا، زیمبابوه، چین و سوریه، شورای حقوق بشر سازمان ملل را به اتخاذ رویکردها و سیاست‌های دوگانه متهم کرده‌اند، این شورا به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب جدید برای انجام تحقیقات درباره وضعیت حقوق بشر در ایران رأی داد. 
این قطعنامه با ۲۵ رأی مثبت، شش رأی منفی و ۱۶ رأی ممتنع تصویب شد.
پاکستان، ونزوئلا، ارمنستان، چین، کوبا و اریتره به این قطعنامه رأی منفی و بولیوی، برزیل، کامرون ساحل عاج،‌ نامیبیا، موریتانی، مالزی، مالاوی، قزاقستان، اندونزی، هند، قطر، سنگال، سودان، امارات متحده عربی و ازبکستان به آن رأی ممتنع دادند.
آرژانتین، بنین، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، گابون، گامبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، لیبی، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزایر مارشال، مکزیک، مونته‌نگرو، نپال، هلند، پاراگوئه، لهستان، جمهوری کره، سومالی، اوکراین، بریتانیا و آمریکا نیز به این قطعنامه ضدایرانی رأی مثبت دادند.
کد مطلب: 181637
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *