۰
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸
جدیدترین گزارش از گرانی ها؛

جزییات تورم دهک‌های هزینه‌ای در آبان 1401

تورم سالیانه دهک اول 50 درصد
نرخ تورم کل کشور در آبان ماه 1401 برابر ٤٤ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٤١.٧ درصد برای دهک­­ دهم تا 50.2 درصد برای دهک­ اول نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازد‌ه‌ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 60.5 درصد برای دهک هشتم تا ٦٤.٦ درصد برای دهک­ اول است.
جزییات تورم دهک‌های هزینه‌ای در آبان 1401
به گزارش مردم سالاری آنلاین،محدوده تغییرات تورم دوازده‌ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۶۰.۵درصد برای دهک هشتم تا ٦٤.٦درصد برای دهک­ اول بوده است.
نرخ تورم کل کشور در آبان ماه 1401  برابر ٤٤ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٤١.٧ درصد برای دهک­­ دهم تا 50.2 درصد برای دهک­ اول نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازد‌ه‌ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 60.5 درصد برای دهک هشتم تا ٦٤.٦ درصد برای دهک­ اول است، هم‌چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» بین ٣٢.٩ درصد برای دهک چهارم، پنجم و ششم تا ٣٦.٦ درصد برای دهک دهم است.
فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای
بر اساس اعداد مربوط به تورم میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٨,٥ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٧.٩ واحد درصد) 0.6 واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل 0.7 واحد درصد افزایش داشته است و در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل 0.2 واحد درصد افزایش داشته است.
کد مطلب: 181905
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *