۰
يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳
استولتنبرگ:

حمایت از اوکراین هزینه‌هایی برای اروپا دارد

دبیرکل ناتو گفت، حمایت‌های مالی و نظامی کشورهای غربی از کی‌یف "هزینه‌هایی" دارد اما از طرفی چنین حمایت‌هایی هم "ضروری" هستند.
حمایت از اوکراین هزینه‌هایی برای اروپا دارد
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از اسپوتنیک،ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اذعان کرد: افزایش قیمت‌های قبوض انرژی و مواد غذایی بدین معناست که لحظات دشوار برای بسیاری از خانوارها در اروپا فرا رسیده است.
وی افزود: با این حال علی‌رغم این قیمت‌های بالا، کشورهای اروپایی باید به ارسال تجهیزات نظامی به کی‌یف ادامه دهند زیرا بهترین راهکار برای حفظ صلح، حمایت از اوکراین است.
استولتنبرگ در پایان با اشاره به کمک‌های نظامی آلمان به اوکراین گفت: سامانه‌های دفاع هوایی و تسلیحات آلمانی جان بسیاری را نجات می‌دهد.
مسکو بارها به کشورهای غربی هشدار داده که از ورود به این جنگ خودداری کنند و خودشان را به طرفی در این درگیری تبدیل نکنند اما با این حال، اتحادیه اروپا، آمریکا و ائتلاف نظامی ناتو کمک‌های مالی و نظامی متعددی را به اوکراین ارسال کرده‌اند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین خاطرنشان کرد، ارسال تسلیحات به کی‌یف به مذاکرات میان اوکراین و روسیه کمک نخواهد کرد و در عوض تاثیر منفی بر مذاکرات خواهد داشت.
کد مطلب: 181916
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *