۰
پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

سوئیس 8میلیارد از دارایی های روسیه را مصادره کرد

سوئیس اعلام کرد که از 28 فوریه گذشته تا کنون در سایه تحریم های غرب علیه مسکو به دلیل حمله این کشور به اوکراین 8میلیارد دلار از دارایی های روسیه را مصادره کرده است.
سوئیس 8میلیارد از دارایی های روسیه را مصادره کرد
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از پرایم،وزارت اقتصاد سوئیس اعلام کرد که از 28 فوریه گذشته تا کنون در سایه تحریم های غرب علیه مسکو به دلیل حمله این کشور به اوکراین 8میلیارد دلار از دارایی های روسیه را مصادره کرده است.
وزارت اقتصاد سوئیس امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای تأکید کرد که دارایی های مصادره شده (متعلق به افراد و نهادهای روسی) در سوئیس به 7.5میلیارد فرانک(7.94میلیارد دلار) رسیده است.
پیش از این روزنامه پولیتیکو نوشت که بر اساس سندی از کمیسیون اروپا، اتحادیه اروپا اقدام به مصادره دارایی های روسیه به ارزش 68میلیارد یورو زده است که بیشتر این دارایی ها در بلژیک است.
این در حالی است که تا کنون ۳۰۰ میلیارد یورو از ذخایر ارزی روسیه توسط اتحادیه اروپا مسدود شده است.
اتحادیه اروپا با مسدود کردن 300میلیارد یورو از دارایی های ارزی روسیه در این قاره اعلام کرد: اگر پول و دارایی که اتحادیه اروپا مسدود کرده نتیجه تجارت جنایی باشد، این امکان وجود دارد که آن را به عنوان غرامت به اوکراین پرداخت کنیم.
در ادامه سیاست های تحریمی اتحادیه اروپا در قبال روسیه به دلیل آغاز جنگ با اوکراین، این اتحادیه تحریم های جدید خود دارایی های شهروندان روس را مسدود کرد.
به گزارش  رویترز،  اتحادیه اروپا اعلام کرد در ادامه سیاست تحریمی علیه روسیه به علت حمله نظامی این کشور به اوکراین، دارایی های شهروندان روسیه به ارزش ۱۷ میلیارد یوررو (۱۶.۹ میلیارد دلار) را مسدود کرده است.
«دیدیه ریندرز»، کمیسیر عدالت اتحادیه اروپا در گفت وگویی گفت: تاکنون دارایی های ۹۰ نفر به ارزش ۱۷ میلیارد یورو در هفت کشور از جمله ۲.۲ میلیارد یورو در آلمان مسدود شده است.
به گفته ریندرز، اتحادیه اروپا در هشت ماه گذشته و از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، هشته بسته تحریمی علیه مسکو اعمال کرده است. مقامات اوکراین بارها از کشورهای اروپایی درخواست کرده اند این دارایی های مسدودشده، پس از جنگ باید صرف بازسازی اوکراین شود.
دیدیه ریندرز دراین باره گفت: اگر پول و دارایی که اتحادیه اروپا مسدود کرده نتیجه تجارت جنایی باشد، این امکان وجود دارد که آن را به عنوان غرامت به اوکراین پرداخت کرد، با این حال حجم دارایی مسدودشده برای تأمین مالی بازسازی اوکراین کفایت نمی کند.
این مقام اروپایی همچنین افزود: همچنین در چارچوب تحریم های غرب، ۳۰۰ میلیارد یورو از ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه در نقاط مختلف جهان مسدود شده است.
وی در ادامه گفت: به نظرم، دست کم این امکان وجود دارد که این ۳۰۰ میلیارد یورو به عنوان تضمین نگه داشته شود تا زمانی که روسیه داوطلبانه در بازسازی اوکراین شرکت کند.
کد مطلب: 182343
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *