۰
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

بیت کوین در آستانه ورود به چرخه صعودی جدید

​بیت کوین راه خود در سال ۲۰۰۹ و با ارزشی بسیار ناچیز شروع کرد، مدت هاست با نوساناتی در ارزش خود مواجه شده است. این د رحالی بوده که اکنون گفته می شود این رمز ارز در آستانه ورود به یک چرخه صعودی جدید قرار دارد.
بیت کوین در آستانه ورود به چرخه صعودی جدید
به گزارش مردم سالاری آنلاین، با مروی بر فراز و فرود نمودار بهای ارزهای دیجیتال به این موضوع می رسیم که بیت کوین از جمله کوین هایی به شمار می رود که بیشترین زیان را متحمل شده است. براین اساس در حال حاضر سرمایه گذاران امید های خود را به پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023 دوخته اند و برخی تحلیل می کنند سطح محلی بیت کوین در سال 2023 بالاتر از میانگین قیمت آن در سال قبل آن یعنی 2022 خواهد بود.  برخی دیگر نیز بر این باور هستند که سطح محلی بیت کوین در سال ۲۰۲۳ بالاتر از میانگین قیمت آن در سال قبل آن یعنی ۲۰۲۲ خواهد بود. در این میان البته یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال به نام HornHairs، نشانه نسبتا نادری را از روند صعودی جدید بیت کوین مشاهده کرده است. بر اساس توییتی که توسط این معامله‌گر منتشر شده، بیت کوین ممکن است در آستانه ورود به یک چرخه صعودی جدید باشد.
پیش‌بینی مبتنی بر این واقعیت است که دامیننس بازار تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین، در حال حاضر به یک نقطه عطف بزرگ نزدیک شده و یک واگرایی نزولی در نمودار سه هفته‌ای نشان می‌دهد. طبق گفته این معامله‌گر، نقاط عطف قبلی مشابه در میزان دامیننس USDT با تغییرات قابل‌توجهی در چرخه بازار همراه بوده‌اند، به طور نمونه می توان له شروع آخرین روند صعودی در سال ۲۰۲۰ و اوج بعدی آن در نوامبر ۲۰۲۱ اشاره کرد.   علاوه بر این، با در نظر گرفتن شاخص درصد پهنای باند بولینگر (BBWP)، که در حال حاضر در پایین‌ترین رقم در بیش از 6سال گذشته در نمودار دو هفته‌ای بیت ‌کوین قرار دارد، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این ارز دیجیتال می‌تواند برای یک حرکت صعودی چشمگیر آماده شود. در همین راستا، یک تحلیلگر معروف با نام مستعار Moustache می‌گوید: در ماه می ۲۰۱۶، آخرین باری که این شاخص مقادیر پایین مشابهی را نشان می‌داد، قیمت بیت کوین در چهار هفته بعد حدود ۸۰ درصد افزایش یافت. در این میان باید به موضوع دیگری نیز اشاره کرد، اینکه بیت کوین راه خود در سال ۲۰۰۹ و با ارزشی بسیار ناچیز شروع کرد. در این سالها، این ارز توانست به با ارزش ترین دارایی دیجیتال دنیا تبدیل شود. از آن زمان، قیمت بیت کوین مانند هر ارز دیجیتال دیگر، نوسانات زیادی داشته است. البته در ۷ نوامبر ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین به بالاترین حد تاریخ خود به ۶۷۵۴۹ دلار رسید. پس از آن این ارز با کاهش های زیادی روبرو شد و تا به امروز این نتوانست به این سطح قیمتی نزدیک شود. 
ضمن اینکه باید عنوان کرد؛ارزش بیت کوین تا به امروز در سال جاری ۶۵ درصد کاهش یافته است، که دیگر دارایی های رمزنگاری را به سمت پایین کشیده و سرمایه گذاران را متحیر کرده است. انفجار چشمگیر FTX در ماه گذشته موج شوک جدیدی را در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. حال باید دید این پیش بینی که بیت کوین در آستانه ورود به یک چرخه صعودی جدید قرار دارد به چه نحوی محقق خواهد شد و آیا می تواند موجب شود تا همچنان این رمز ارز پرچمدار ارزهای دیجیتال در جهان باشد.
کد مطلب: 182651
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *