۰
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۰

افزایش دو برابری ظرفیت گرمخانه‌ها برای اسکان کارتن خواب‌ها

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران: ظرفیت جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها نسبت به سال گذشته دو برابر بیشتر شده است.
افزایش دو برابری ظرفیت گرمخانه‌ها برای اسکان کارتن خواب‌ها
به گزارش مردم سالاری آنلاین؛ مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران در مراسم مانور گشت فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران (حامی شهر) ویژه فصل سرما در خصوص کمک به جمع آوری بی خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها گفت: ظرفیت و تعداد گشت‌های ما در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است و  شهروندان  با مشاهده فرد بی‌خانمان در تهران  حتما با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.
احمد احمدی صدر  افزود: بیش از ۵۰ درصد ظرفیت مراکز خالی است و دلیل آن هم این است که در سال گذشته معتادان متجاهر ظرفیت را پر کرده بودند، امسال، اما با تمام ظرفیت‌ها معتادان متجاهر را از مراکز مددسرا به مراکز ماده ۱۶ منتقل کرده‌ایم و اکنون نگرانی درباره زمستان وجود ندارد.
او بایان کرد: کار جمع آوری بی خانمان ها با ۴۰ خودرو و ۷ اتوبوس  انجام می‌ شود و در این مراکز محل استراحت و غذا در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهر تهران گفت:  خدماتی که به این افراد ارائه می‌شود به صورت کاملا رایگان است.
او درخصوص اتوبوس‌هایی که معتادان را نگهداری می‌کنند نیز توضیح داد: این خودرو‌ها مختص بی خانمان‌ها است و بحث اتوبوس خوابی با گشت‌های معتادان باید جداسازی شود، زیرا به هر حال عده‌ای از این افراد مایل نیستند که به این مراکز بروند و به همین منظور اتوبوس‌هایی به عنوان همراه سرای موقت ایجاد شده تا کسانی که نمی‌خواهند به مراکز بروند در این اتوبوس‌ها بمانند.
گفتنی است؛ پیش از برگزاری این مانور، سی و سومین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران نیز با حضور اعضای این قرارگاه در محل ساختمان شهرداری تهران و با ریاست معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.
کد مطلب: 182658
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *