۰
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

فقط بگو چرا؟

کارلوس کی‌روش رفت و دست خبرنگاران به او نرسید اما دست‌ کم می‌شود گوشه کوچکی از انبوه سوالات در مورد عملکرد او را برای ثبت در تاریخ گرد هم آورد.
فقط بگو چرا؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین،کارلوس کی‌روش تهران را ترک کرد؛ بی‌آنکه در مورد عملکرد و نتایج تیم ملی در جام‌ جهانی یک کلمه حرف بزند و اجازه طرح یک سوال از سوی رسانه‌ها را بدهد. او طی ۱۰ سال گذشته با تیم ملی از پنج تورنمنت مهم حذف شد و هیچگاه در معرض مصاحبه‌های چالشی قرار نگرفت. گاهی البته گفت‌وگوهایی بین او و دوستان رسانه‌ای‌اش درگرفته اما این‌ بار که مربی پرتغالی در ضعیف‌ترین موضع ممکن قرار دارد، حتی از همان مصاحبه‌های ساده و تشریفاتی هم خبری نبود. کارلوس رفت و دست ما به او نرسید اما دست‌ کم می‌شود گوشه کوچکی از انبوه سوالات در مورد عملکرد او را برای ثبت در تاریخ گرد هم آورد.
آیا کسی فهمید چرا نشست خبری کارلوس کی‌روش پیش از اعزام تیم ملی به قطر لغو شد؟ چرا خبرنگاران یک ساعت تمام مچل شدند و سرمربی نیامد؟ لغو حیرت‌انگیز آن گفت‌وگو چه پشت پرده‌ای داشت که مخاطبان لایق آگاهی از آن تشخیص داده نشدند؟
چرا فهرست تیم ملی ایران بر خلاف ۳۱ تیم دیگر حاضر در جام‌ جهانی به جای ۲۶ بازیکن مجاز با ۲۵ بازیکن بسته شد؟ چرا کی‌روش تیمش را ناقص به قطر برد و حداقل اجازه تجربه‌اندوزی به یک جوان را نداد؟ بگذریم از اینکه تصمیم عجیب او در بحث پاداش‌های فیفا هم بیش از شش میلیارد تومان ضرر به فوتبال ایران زد.
چرا تیم ملی ایران بر خلاف سایر تیم‌های جهان به جای سه دروازه‌بان، چهار دروازه‌بان در جام‌ جهانی داشت؟ فایده این تصمیم چه بود؟ الان حضور امیر عابدزاده یا پیام نیازمند در اردو به چه کار آمد؟
چرا تیم ملی ایران بر خلاف ۳۱ تیم دیگر حاضر در جام حتی یک بازیکن زیر ۲۳ سال هم نداشت؟ آیا نمی‌شد به جای چندین نفری که در قطر اصلا بازی به آنها نرسید، دست‌ کم چند بازیکن تازه‌نفس را برای قرارگرفتن در محیط این تورنمنت بزرگ به لیست اضافه کرد؟
چرا تیم ملی ایران بر خلاف سایر تیم‌های حاضر در قطر، آن فتوشات‌های بسیار غیر طبیعی و سرشار از شوخی و خنده را به جا گذاشت؟ آیا شرایط کشور را ندیدید؟ برخی رسانه‌ها گفته‌اند عکس‌گرفتن با این ژست، دستور کی‌روش بوده است. کاش می‌شد از او بپرسیم واقعیت داشت یا نه؟
چرا در قلب خط دفاع از زوج شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان استفاده نشد؟ مگر نه این است که آنها در سالیان اخیر بهترین مدافعان ایران بودند و به واسطه حضور مستمر کنار یکدیگر (حتی در تیم باشگاهی) در اوج هماهنگی به سر می‌بردند؟ خب چرا حساس‌ترین منطقه زمین ناگهان از کف آنها درآمد و تیم ملی در قطر به اندازه دو تا جام‌ جهانی قبلی گل خورد؟ آیا این ربطی به کینه کارلوس از شجاع و نزدیکی این دو نفر به سرمربی قبلی نداشت؟
چرا وحید امیری اصلا به بازی گرفته نشد؟ چرا بعد از کلین‌شیت برابر تیم ملی ولز در بازی با آمریکا، بیرانوند مصدوم و ناآماده به ترکیب اصلی برگشت؟ چرا وقتی تیم ملی در بازی آخر به‌شدت نیاز به گلزنی داشت، سردار آزمون بین دو نیمه تعویض شد؟ چرا ۴۵ دقیقه تمام آمریکایی‌ها از سمت چپ خط دفاعی ایران فشار آوردند و کی‌روش این ضعف را ندید؟ چرا؟ ... چرا؟ ... چرا؟ باور کنید این سوالات را تا صبح می‌شود ادامه داد.
منبع:دنیای اقتصاد
کد مطلب: 182795
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *