۰
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

برف و باران در جاده‌های ۹ استان

کاهش ترددهای جاده‌ای و انسداد ۷ محور
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۹ استان کشور خبر داد.
برف و باران در جاده‌های ۹ استان
به گزارش مردم سالاری آنلاین،سرهنگ احمد شیرانی، درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور اظهارکرد:‌ در حال حاضر و برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور بارش برف و باران در اکثر محورهای استان‌های مازندران، تهران، البرز ، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، کرمان و گیلان گزارش شده است. با توجه به پیش‌بینی هواشناسی احتمال افزایش بارندگی در محورهای دیگر استان‌ها تا ساعات دیگر نیز وجود دارد.
وی افزود: در همین راستا لازم است که رانندگان و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، اما اگر مجبور به انجام سفر هستند رانندگان باتوجه به لغزندگی معابر و جاده‌ها با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب با خودروی مقابل رانندگی کنند. مسافران نیز حتما لباس گرم و غذای مناسب برای طول سفر همراه داشته باشند. برای عبور از گردنه‌های برفگیر هم استفاده از زنجیرچرخ الزامی است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیک جاده‌ها نیز گفت:‌ برابر گزارش‌ها ترافیک در آزادراه قزوین - کرج محدوده‌های گلشهر ، مهرشهر و حدفاصل استاندارد تا پل فردیس پرحجم اما روان است. در آزادراه کرج - قزوین محدوده های مهرشهر ، گلشهر ، حصارک و کمالشهر و همچنین آزادراه تهران - ساوه محدوده نسیم شهر نیز ترافیک پرحجم اما روان است.
شیرانی درباره محورهای دارای انسداد نیز گفت:‌ محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. همچنین محورهای ریگان - ایرانشهر، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد - پاوه، سی سخت - پادنا و محور جدید هشتگرد - طالقان نیز تا اطلاع‌ بعدی مسدود است.
به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با توجه به بارندگی‌های اخیر میانگین تردد در جاده‌های کشور نیز کاهش پیدا کرده و در مقایسه با مدت مشابه روز قبل نیز حدود ۸.۵ درصد کمتر شده است.
کد مطلب: 182798
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *