۰
سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

پیش بینی بورس فردا

بازار سهام عقب نشینی می‌کند؟
بازار سهام با پشت سر گذاشتن چهار روز سبز، حالا به ایستگاه پایانی معاملات هفتگی رسیده است. اما آیا بازار می‌تواند با همین روند به داد و ستدها در روز چهارشنبه پایان دهد و با چشم‌اندازی مثبت آماده ورود به آخرین هفته دی‌ماه شود؟
پیش بینی بورس فردا
به گزارش مردم سالاری آنلاین،امروز شاخص کل بورس 21 هزار و 284 واحد بالا رفت تا در ارتفاع یک میلیون و 668 هزار و 190 واحدی قرار  گیرد. به این ترتیب شاخص کل توانسته است در روندی پرشتاب، طی چهار روز کاری هفته جاری خود را برای ورود به کانال 1.7 میلیون واحدی آماده کند. اما آیا نماگر بازار در این حمله موفق خواهد بود یا وارد فاز اصلاح خواهد شد؟
امروز شاخص هم وزن بازار هم رشد هفت هزار و 236 واحدی را تجربه کرد و با صعود 1.46 واحدی توانست از مرز نیم میلیون واحد عبور کند و در ارتفاع 503 هزار و 637 واحدی بایستد. نکته بااهمیت دیگر درباره روند امروز بازار، حفظ کانال 10 هزار میلیارد تومانی ارزش معاملات خرد بوده است.
ارزش معاملات
ارزش کل معاملات بورس امروز به 10 هزار و 598 میلیارد تومان رسید. در همین حال فرابورس هم شاهد معاملاتی به ارزش چهار هزار و 638 میلیارد تومان بود.
اما نکته بااهمیت معاملات امروز، ارزش معاملات خرد بود که بالای سطح 10 هزار میلیارد تومانی حفظ شد و به رقم 10 هزار و 666 میلیارد تومان رسید.
ورود و خروج پول حقیقی
امروز بازار سهام باز هم شاهد ورود پول حقیقی بود به نحوی که بیش از 159 میلیارد تومان وارد بازار شد. در مقابل همچنین بیش از 429 میلیارد تومان نیز از صندوق‌های بادرآمد ثابت خارج شد که امیدواری برای ورود سرمایه‌گذاران به بازار سهام را افزایش می‌دهد.
در همین حال امروز خودرویی‌ها دوباره شاهد ورود پول حقیقی بودند. استخراج کانه‌های فلزی نیز از دیگر گروه‌های پرطرفدار بودند و ورود پول حقیقی را تجربه کردند.
با اجرای سیاست‌های رونق اقتصادی در چین و افزایش قیمت کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی، گروه‌های کامودیتی‌محور مجددا مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته‌اند.
پیش بینی بورس فردا
اگرچه بازار امروز یکپارچه سبز نبود اما همین روند نشان می‌دهد معامله‌گران با رویکرد منطقی‌تری به خرید و فروش می‌پردازند و دچار هیجان نشده‌اند. در همین حال به نظر می‌رسد شاخص کل در حال آماده شدن برای حمله به مرز کانال 1.7 میلیون واحدی است.
کارشناسان بازار عنوان می‌کنند که بازار سرمایه می‌تواند در پایان دی‌ماه برنده بازارها باشد. در همین حال بررسی پارامترهای مختلف اثرگذار بر بورس از جمله وضعیت شرکت‌ها و چشم‌انداز تورمی نشان می‌دهد بازار همچنان جای رشد دارد.
اما آیا معامله‌گران به این سیگنال‌ها اعتماد می‌کنند یا به سنت اغلب هفته‌ها، آخرین روز معاملاتی هفته، بورس سرخپوش خواهد شد؟
منبع:تجارت نیوز
کد مطلب: 186516
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *