۰
چهارشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۷

سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافت

طبق گزارش ماه فوریه، رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش ۱ و ۵ پله‌ای داشته است.
سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافت

به گزارش مردم سالاری آنلاین،اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه فوریه ۲۰۲۳، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافته که باعث افت رتبه کشورمان در فهرست این مرجع هم شده است.

در گزارش اسپیدتست برای فوریه ۲۰۲۳، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش داشته است. سرعت اینترنت ثابت از ۷۶.۳۴ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۷۸.۶۲ مگابیت بر ثانیه رسیده است. در بخش اینترنت موبایل هم با افزایش سرعت روبه‌رو هستیم و این سرعت از ۳۷.۹۸ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۹.۷۷ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه فوریه، سرعت اینترنت در کشورمان هم در بخش اینترنت ثابت و هم موبایل کاهش را تجربه کرده، البته این کاهش چندان چشمگیر نیست. با وجود کاهش اندک سرعت، رتبه ایران در فهرست اسپیدتست کاهش داشته است. رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش ۱ و ۵ پله‌ای داشته است.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه فوریه به ۳۵.۰۳ مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به ۳۵.۸۷ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، کمی کاهش داشته است. حالا اینترنت موبایل ایران در رتبه ۶۱ام فهرست قرار دارد.در بخش اینترنت ثابت هم با کاهش سرعت روبه‌رو هستیم، اما این کاهش سرعت کمتر است. سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه فوریه به ۱۱.۲۷ مگابیت بر ثانیه رسیده که کاهش اندکی را نسبت به ۱۱.۴۴ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می‌دهد. بااین‌حال همین کاهش اندک باعث‌شده رتبه کشورمان در فهرست یک پله کاهش یابد و در رتبه ۱۴۷ام قرار بگیرد.

در سطح جهان، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت ثابت در این کشور به ۲۳۷.۱۵ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. در رتبه دوم چین با یک پله صعود و سرعت ۲۲۶.۷۷ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه سوم هم موناکو با چهار پله صعود قرار گرفته است.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان فوریه ۲۰۲۳

در بخش اینترنت موبایل، همچنان امارات متحده عربی در رتبه اول قرار دارد و سرعت ۱۷۹.۶۱ مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. در رتبه دوم قطر به چشم می‌خورد و در رتبه سوم هم کره جنوبی با سرعت ۱۳۸.۴۶ مگابیت بر ثانیه خودنمایی می‌کند.

کد مطلب: 192649
برچسب ها: سرعت اینترنت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *