۰
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۸

جزییات وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی

:وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲، در تهران ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود. آن‌دسته از مستاجران که موفق می‌شوند وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند، با احتساب نرخ سود ۲۳ درصد و مدت بازپرداخت پنج ساله، باید ماهی پنج میلیون و ۶۳۸ هزار تومان قسط بپردازند.
جزییات وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد،برخی منابع با استناد به شرایط پرداخت وام ودیعه مسکن در سال‌های گذشته، گفته‌اند این وام تنها به خانه‌های کمتر از ۷۵ مترمربع در تهران و خانه‌های کمتر از ۱۰۰ مترمربع در شهرستان‌ها تعلق می‌گیرد، اما این موضوع حداقل به‌صورت رسمی تکذیب شده و در حال حاضر شرطی درباره متراژ خانه وجود ندارد.

چه بانک‌هایی وام ودیعه مسکن می‌دهند؟

وام ودیعه مسکن پارسال توسط ۱۹ بانک پرداخت شد. وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲، با اضافه شدن سهمیه هر بانک و به‌شیوه استانی توسط بانک مسکن، ملی، سپه، پست بانک، صادرات، تجارت، ملت، رفاه، کارآفرین، سامان، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، سینا، آینده، شهر، گردشگری، ایران‌زمین، خاورمیانه و موسسه اعتباری ملل پرداخت می‌شود.

وام ودیعه مسکن امسال قرار است با تعیین سهمیه برای هر بانک پرداخت شود تا هم از نظر میزان پرداخت تسهیلات و هم از نظر منطقه‌های جغرافیایی، روند نظارت بر روند پرداخت تسهیلات مسکن سریع‌تر و با دقت بیشتر انجام شود.

وام ودیعه مسکن سال ۱۴۰۱ به پشتوانه قانون و تکیه بر منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی پرداخت شد، اما آمارهای رسمی خود بانک مرکزی نشان می‌دهد در سال گذشته بانک‌ها فقط ۱۳ هزار میلیارد تومان از این رقم را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند و ۲۷ هزار میلیارد تومان باقیمانده دست‌نخورده باقی مانده است. ظاهرا یا تقاضا برای دریافت وام کم بوده یا بانک‌ها آنقدر سخت‌گیری کرده‌اند که بخش زیادی از مستاجران بی‌خیال دریافت وام شده‌اند. روی هم رفته شبکه بانکی از میان خیل عظیم مستاجران تنها به ۲۲۴ هزار ۴۶۰ نفر وام ودیعه مسکن پرداخت کرده است.

پرداخت وام ودیعه مسکن در قالب سهمیه‌بندی، مانند سال‌هایی که بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات ازدواج بی‌میل بودند، قادر است به اوضاع سروسامان ببخشد. در این روش مشخص می‌شود هر بانک باید سالی چه میزان از منابع خود را به پرداخت وام ودیعه مسکن اختصاص دهد.

بانک مسکن با سهمیه هفت هزار میلیارد تومانی، بزرگترین پرداخت‌کننده تسهیلات ودیعه مسکن در سال گذشته بود. چون این بانک را بانک تخصصی مسکن می‌شناسند، اگر بتوانید مراحل ثبت‌نام و تکمیل مدارک را سریع انجام دهید، شانس دریافت وام ودیعه مسکن از بانک مسکن زیاد است. سهمیه تعیین شده برای بانک مسکن، دو برابر بانک دوم یعنی بانک ملی ایران پارسال بوده. اسم بقیه بانک‌ها هم در فهرست وجود دارد. بهتر است درخواست خود را در بانک و شعبه‌ای ثبت کنید که در آن صاحب حساب هستید.

کد مطلب: 196824
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *