; ?>; ?> پیام مهم پادشاه عربستان برای ابراهیم رئیسی - مردم سالاری آنلاين
۰
يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۰

پیام مهم پادشاه عربستان برای ابراهیم رئیسی

وزیر امور خارجه عربستان سعودی هفته آینده برای ارسال پیام ملک سلمان به رئیس جمهور ایران در خصوص توسعه روابط دو کشور راهی تهران خواهد شد.
پیام مهم پادشاه عربستان برای ابراهیم رئیسی

ایلنا نوشت: 
رای الیوم خبر داد که از منابع سیاسی نزدیک لبنان مطلع شده که فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امور خارجه عربستان در اوایل هفته آینده با ارسال پیامی از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز به ابراهیم رئیسی در خصوص توسعه روابط بین دو کشور به تهران سفر خواهد کرد.

بن فرحان همچنین در این سفر با رئیس جمهور ایران و دیگر مقامات ایرانی دیدار و درباره توسعه روابط دو کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

​وزیر امور خارجه عربستان روز جمعه در حاشیه نشست وزیران کشورهای بریکس در آفریقای جنوبی با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود دیدار کرد.

وزارت امور خارجه عربستان نیز از طریق حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: در این دیدار، راه‌های تقویت روابط دوجانبه در بسیاری از زمینه‌ها و پیگیری مراحل اجرای توافقنامه دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزارت امور خارجه عربستان افزود: در این دیدار، دو طرف تمایل خود را برای استمرار جلسات مشورتی و بررسی راه‌های همکاری برای دستیابی به چشم اندازهای مثبت بیشتر برای روابط دوجانبه و چندجانبه، به نحوی که در راستای منافع دو کشور باشد، ابراز کردند.»

وزرای خارجه دو کشور در آوریل گذشته در بالاترین سطح بین مقامات تهران و ریاض در ۷ سال گذشته در پکن، پایتخت چین با یکدیگر دیدار کرده بودند.

کد مطلب: 196844
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *