۰
يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۰
سهم 60 درصدی اوراق بدهی

بازار کساد بورس در نیمه نخست خردادماه

میانگین ارزش معاملات خرد سهام در خرداد ماه نسبت به ماه پیشین کاهش شدیدی داشته است.
بازار کساد بورس در نیمه نخست خردادماه
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد،بازار سهام در هفته های اخیر روند پرنوسانی داشته است. شاخص کل بورس تهران در حالی که در میانه اردیبهشت ماه در کانال 2.5 میلیونی قرار داشت، رفته رفته نزول کرد و در پایان اردیبهشت در کانال 2.3 میلیونی ایستاد. شاخص در خرداد نیز در میان دو محدوده 2.2 میلیونی و 2.3 میلیونی نوسان داشته است. 

علاوه بر این، ارزش معاملات نیز در خرداد افت محسوسی پیدا کرد. در مجموع 9 روز معاملاتی خرداد، ارزش معاملات خرد 96 هزار و 224 میلیارد تومان بود که به طور متوسط روزانه 10 هزار و 691 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین 17 هزار و 761 میلیارد تومانی اردیبهشت ماه افت 40 درصدی داشته است. 

بنابراین میانگین روزانه معاملات خرد در ماه خرداد 7 هزار و 70 میلیارد تومان کمتر از میانگین روزانه اردیبهشت ماه است. بیشترین رقم معاملات خرد در خرداد ماه 13 هزار و 300 میلیارد تومان بود که در اولین روز معاملاتی خرداد ثبت شد و کمترین رقم در روز شنبه 13 خرداد ثبت شد که 6 هزار و 560 میلیارد تومان بود. این رقم کمترین میزان از ابتدای سال تاکنون است. 

سهم 60 درصدی اوراق بدهی 

در خرداد ماه، به طور میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 50 هزار و 141  میلیارد تومان بوده است. همچنین در 9 روز معاملاتی خرداد به طور میانگین 60 درصد از ارزش معاملات کل بازار سهام به اوراق بدهی اختصاص داشت. در این هفته، بیشترین رقم معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه به روز دوشنبه 8 خرداد ماه اختصاص داشت که بیش از 184 هزار میلیارد تومان بود. کمترین رقم نیز به روز رکودی 13 خرداد تعلق داشت که با افت 98 درصدی به هزار و 308 میلیارد تومان رسید. 

کد مطلب: 196875
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *