۰
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

بالاخره پنجشنبه تعطیل می‌شود یا شنبه؟

کیومرث سرمدی گفت: تعطیلی پنج‌شنبه‌ها خیلی به نفع نیست و پیشنهاد ما تعطیلی روز شنبه است.
بالاخره پنجشنبه تعطیل می‌شود یا شنبه؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین، یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از اختلاف نظر در مورد انتخاب روز پنج‌شنبه یا شنبه به عنوان تعطیلات آخر هفته در کمیسیون اجتماعی خبر داد.


کیومرث سرمدی در رابطه با بخشی از لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که به موضوع تعطیلات آخر هفته مربوط می‌شود، بیان کرد: در کشور ما پنج شنبه‌ها تعطیل است و تعطیلات جهانی شنبه و یکشنبه است و همین باعث می‌شود که ما در کشور اختلاف ۴ روزه‌ای در ارتباطاتمان با بازار‌ها و مسائل جهانی داشته باشیم؛ بنابراین تعطیلی پنج‌شنبه‌ها خیلی به نفع نیست و پیشنهاد ما تعطیلی روز شنبه است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی در عین حال خاطرنشان کرد: اگر شنبه‌ها را تعطیل کنیم یک روز از این فاصله و اختلاف را با بازار‌های جهانی کم می‌کنیم، اما این پیشنهاد که تعطیلی روز پنج شنبه عملیاتی شود یا در مورد تعطیلی روز شنبه تصمیم گیری شود، هنوز به صورت قطعی در کمیسیون مطرح نشده است.

سرمدی تصریح کرد: ما در کمیسیون در مورد روز تعطیلی و اینکه این روز، پنجشنبه باشد یا شنبه، اختلاف نظر داریم که باید در کمیسیون درباره آن به نتیجه برسیم و سپس اعلام کنیم.

سرمدی تصریح کرد: این موضوع باید در دستورکار جلسات هفته آینده کمیسیون اجتماعی قرار گیرد.

کد مطلب: 197019
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *