۰
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵

افشاگری نیویورک تایمز درباره عملیات محرمانه امارات

 به نوشته یک روزنامه آمریکایی دولت امارات عملیات محرمانه ای برای حمایت از نیروهای واکنش سریع در جنگ داخلی سودان ترتیب داده است.
افشاگری نیویورک تایمز درباره عملیات محرمانه امارات

به گزارش مردم سالاری آنلاین، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که امارات به بهانه نجات پناهجویان، عملیاتی محرمانه را برای حمایت از نیروهای واکنش سریع در جنگ داخلی سودان اجرا می‌کند.

این روزنامه روز جمعه در گزارشی نوشت: امارات سلاح‌ها و پهپادهای قدرتمند را به این نیروها می‌رساند، نظامیان مجروح آنان را درمان می‌کند و برخی را نیز از طریق هوایی به یکی از بیمارستان‌های نظامی خود منتقل می‌کند.

به گزارش این روزنامه، مرکز این عملیات در یک فرودگاه و بیمارستان در شهری دورافتاده در آن سوی مرز سودان در چاد است و هواپیماهای باری اماراتی از ماه ژوئن تقریباً هر روز در آنجا فرود می‌آیند.

نیویورک تایمز افزود که شواهد نشان می‌دهد امارات از نیروهای واکنش سریع حمایت می‌کند؛ اما اصرار دارد که عملیاتش در مرز با سودان یک عملیات صرفاً بشردوستانه است.

به نقل از میدل ایست نیوز، این روزنامه آمریکایی همچنین نوشت: در واقع امارات از ماموریت کمک رسانی خود برای پنهان کردن حمایت نظامی‌اش از محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان استفاده می‌کند.

از اواسط آوریل گذشته، ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع این کشور درگیری‌های خشونت آمیزی را در خارطوم و دیگر شهرها آغاز کرده‌اند که به گفته سازمان ملل متحد منجر به کشته شدن بیش از ۳۰۰۰ نفر شده که بیشتر آنها غیرنظامی بودند.

کد مطلب: 203702
برچسب ها: نیویورک تایمز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *