۰
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۶

نتانیاهو : خطر نخست یران است!

بنیامین نتانیاهو در سخنانی به مناسبت پیروزی ائتلاف تحت رهبری اش در انتخابات پارلمانی اسرائیل گفت: جلوگیری از کسب سلاح هسته ای توسط ایران، چالش اصلی کابینه آینده اسرائیل است.
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، نتانیاهو گفته است که ائتلاف تحت رهبری او توانسته است در انتخابات دیروز سه شنبه، بیشترین کرسی های پارلمان را کسب کند اما هنوز دستگاه های رسمی نتایج انتخابات را اعلام نکرده اند. با پیروزی ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل، او دوباره به عنوان نخست وزیر معرفی خواهد شد و کابینه آینده را تشکیل خواهد داد.
نظرسنجی ها نیز از پیروزی ائتلاف نتانیاهو در انتخابات با اختلاف بسیار اندک در مقابل احزاب چپگرا حکایت می کنند.
نتانیاهو افزود: کابینه ای که آن را تشکیل می دهیم بر سه مبنای اصلی، استوار خواهد بود. نخست، قدرت نظامی برای مقابله با چالش های بزرگ که با آنها روبه رو هستیم. چالش نخست برای اسرائیل منع ایران از دست یابی به سلاح هسته ای است. این چالش از قبل وجود داشت و هم اکنون وجود دارد.
نتانیاهو افزود: نقطه مهم، تقویت امنیت اسرائیل است تا بتواند با خطراتی که اسرائیل را تهدید می کنند مقابله کند. مهمترین این خطرات که امنیت اسرائیل را تهدید می کند دست یابی ایران به سلاح اتمی است.
نتانیاهو در راس ائتلاف راستگرای "لیکود بیتنا" در انتخابات پارلمانی شرکت کرد و توانست با کسب بیشترین تعداد از کرسی های پارلمان (کنیست)، در انتخابات به پیروزی برسد.
این ائتلاف متشکل از دو حزب راستگرای لیکود به رهبری نتانیاهو نخست وزیر فعلی و حزب راستگرای تندروی "اسرائیل بیتنا" به رهبری افیگیدور لیبرمن وزیر خارجه مستعفی است. دیروز سه شنبه اسرائیل شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی بود. پارلمان اسرائیل ۱۲۰ کرسی دارد.
کد مطلب: 20599
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *