۰
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۹

عسگراولادی: باغداران پسته را گران کردند

اسدالله عسگر اولادی، صادرکننده کهنه کار ایرانی درباره کمبود و گرانی شدید پسته در بازار گفت: کمبود پسته در بازار بخاطر صادرات نیست بلکه بخاطر گران شدن پسته از مبدا باغ و توسط باغداران است.
به گزارش تسنیم ، اسدالله عسگر اولادی در برنامه شب گذشته پایش با بیان اینکه پسته در سالهای گذشته قیمت ثابتی داشت گفت: الان مانند همه چیز که گران شده، پسته هم گران شده است.
عسگر اولادی افزود انبارهایی که کشف کرده اند و می گویند در آن پسته وجود داشته متعلق به باغداران بوده و صادرکننده انباری برای احتکار و نیازی به این کارها ندارد.
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران اعلام کرد هرسال ۲۰۰ هزار تن پسته در ایران تولید می شود که ۱۵ تا حداکثر فقط ۲۰هزار تن آن در داخل مصرف می شود و توقف صادرات پسته در شرایطی که کشور نیاز به ارز دارد اشتباهی بزرگ است.
در ادامه این برنامه محمد نهاوندیان که در استودیو حضور داشت، افزود وقتی زمینه کالایی در بازار کم می شود، بهترین راه این است که مسئولان صادقانه از مردم بخواهند این کالاها را کمتر مصرف کنند.
مرتضی حیدری مجری برنامه پایش نیز در پاسخ با اشاره به پیامک منتشره درباره جشن نوروز ۹۲ بدون پسته گفت اتفاقا من طرفدار این پیام هستم و با مادرم قرار گذاشته ایم از خودمان شروع کنیم و به احترام خانواده هایی که نمی توانند آجیل بخرند، نوروز امسال آجیل نخریم.
کد مطلب: 23357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *