۰
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۰
لاریجانی:

ارگان‌ها باید قانون ظرفیت استخدام فرزندان شهید را رعایت کنند

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت قانون توسط دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی، خاطرنشان کرد: حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت استخدام نیروی انسانی در هر ارگانی باید به فرزندان شهدا اختصاص داشته باشد.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با اعضای فراکسیون شاهد، اظهار داشت: با تشکیل گروه تحقیقاتی و با کمک مرکز پژوهش‌ها، نقاط ضعف و خطاهای قانونی که در رسیدگی به این قشر از جامعه وجود دارد را شناسایی کنید.
وی افزود: در رابطه با ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم شهدا چندین نکته اساسی و قابل پیگیری وجود دارد که مهم‌ترین آن، معوقات آنان می‌باشد و حتما در بودجه امسال لحاظ خواهد شد.
رئیس قوه مقننه در ادامه تصریح کرد: یکسری قوانین مصوب وجود دارد که اجرایی نمی‌شود و باید با استفاده از وظیفه نظارتی مجلس، این موارد شناسایی و تذکرات لازم داده شود و همچنین قوانینی که نیاز به اصلاح دارند نیز مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس مجلس با اشاره به لزوم رعایت قانون استخدام فرزندان شهدا توسط دستگاه‌های دولتی، تاکید کرد: بر اساس قانون هر ارگانی باید حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت استخدام را به فرزندان شهدا اختصاص دهد و خوشبختانه شاهدی این بودیم که این امر در وزارت آموزش و پرورش به خوبی صورت پذیرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.
لاریجانی در پایان با تاکید بر لزوم توجه معنوی به خانواده شهدا، گفت: در دین اسلام، شهدا از نظرشان و منزلت هم‌رتبه پیامبران هستند و باید به خانواده آنان هم توجه ویژه‌ داشت، حتی در کشورهای خارجی که این منابع دینی را ندارند، به دلایل دنیوی به این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای دارند.
گفتنی است در ابتدای این دیدار، اعضای فراکسیون به مواردی مانند اصلاح ساختار نیروی انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، توجه به تسهیلات آموزشی فرزندان شهدا و اشتغال آنان، پرداخت مطالبات خانواده شهدا، توجه به فرزندان نخبه و حفظ جایگاه خانواده معظم شهدا اشاره کردند.
کد مطلب: 25628
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *