۰
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۲۹

کاهش ۱۰ درجه ای دما در شمال کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۱۰ درجه ای دما در شمال کشور طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.
مهر: عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، امشب با ورود یک سامانه بارشی از نوار غربی ، ابتدا در مناطقی از شمال غرب، غرب و به تدریج جنوب غرب کشور، افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.
به گفته وی، این ناپایداری های جوی در روز دوشنبه با شدت بیشتر در این مناطق ادامه خواهد داشت و با حرکت شرق سوی خود نواحی مرکزی، دامنه های البرز و در روز سه شنبه شمال شرق و شرق را در بر خواهد گرفت.
امیدوار اظهار داشت: همچنین وقوع پدیده باد و گرد و خاک در دو روز آینده، در برخی مناطق استان های غربی دور از انتظار نیست و امشب وزش باد گرم نسبتاً شدید در استان های اردبیل و سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد و از اواخر وقت امروز با نفوذ هوای سرد به این مناطق، بارش باران در سواحل جنوبی دریای خزر آغاز خواهد شد و تا بعد از ظهر سه شنبه ادامه خواهد داشت.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر و خلیج فارس امشب و فردا مواج خواهند بود تصریح کرد: دوشنبه و سه شنبه کاهش دمایی حدود ۱۰ درجه سانتیگراد در استان های شمالی و حدود ۱۵ درجه در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد. دوشنبه شب و سه شنبه در استان های تهران ، قم، البرز و سمنان وزش باد، نسبتا شدید خواهد بود.
وی افزود: فردا آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و بارش پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد دادو بیشینه دما با ۵ درجه کاهش نسبت به امروز برابر ۲۱ درجه سانتیگراد و کمینه دما با ۶ درجه کاهش معادل ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.
کد مطلب: 26063
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *