۰
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۰

تنها یک سوم تسهیلات بانکی به اشتغال اختصاص یافته

البته قرار بود 3 میلیون شغل ایجاد شود که پس از 5 سال در خوشبینانه ترین عدد 600 هزار شغل ایجاد شد/بانك ها در طی 5 سال نزدیك به 17 هزار میلیارد تومان به بخش اشتغال اختصاص داده اند.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از اختصاص تنها یك سوم تسهیلات بانكی به اشتغال در طی 5 سال خبر داد و گفت: بانك‌ها در طی 5 سال نزدیك به 17 هزار میلیارد تومان به بخش اشتغال اختصاص داده‌اند.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: از مجموع 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانك‌ها كه باید در طی 5 سال به بخش تولید تخصیص داده می‌شد، بانک‌ها یک سوم آن را تنها به بخش تولید و اشتغال پرداخت كرده‌اند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم، به میزان اشتغال ایجاد شده توسط پرداخت تسهیلات بانكی و توسط دولت اشاره كرد و بیان داشت: بانك‌ها در این خصوص با توجه به تعیین تخصیص 50 هزار میلیارد تومانی به بخش تولید، در طی 5 سال تنها یك سوم تسهیلات بانكی را به اشتغال اختصاص داده‌اند.

به گفته ثروتی، البته قرار بود 3 میلیون شغل ایجاد شود که پس از 5 سال در خوشبینانه ترین عدد 600 هزار شغل ایجاد
شد، یکی از مشکلات در این زمینه مسئله بازگشت تسهیلات به بانک‌ها است، طبق اعلام بانکها مبالغ زیادی از این تسهیلات به بانکها برنگشته است و بانکها مجبور هستند در اعطای تسهیلات سختگیری کنند.

عضو كمیسیون تلفیق مجلس افزود: تجربه ایجاد بنگاه‌های زودبازده تجربه خوبی نبوده است، در 5 سال تنها 600 هزار شغل ایجاد شده است، طبق گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس در طول سه سال اخیر 200 هزار نفر بیمه تامین اجتماعی شده‌اند، این عدد نشان می‌دهد در ایجاد اشتغال موفق نبوده‌ایم.

کد مطلب: 30223
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *