۰
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۰

تصمیم وقیحانه اسرائیل برای روز قدس

مسئولان رژيم صهيونيستي در آستانه روز جهاني قدس اعلام كردند كه حرم ابراهيمي را در شهر الخليل به روي نمازگزاران مسلمان مي‌بندند.
به گزارش خبرگزاري وفاي فلسطين، زيد الجعبري، مدير اوقاف شهر الخليل اعلام كرد: مسئولان اشغالگر به اداره اوقاف ابلاغ كرده‌اند كه در راستاي تامين امنيت جشن‌هاي شهرك نشينان تندرو به مناسبت آنچه كه به "سپتامبر عبري" نزد يهوديان معروف است، حرم ابراهيمي را به روي نمازگزاران مسلمان از امروز (پنجشنبه) به مدت ۱۰ روز مي‌بندند.

وي گفت: اين تصميم از سوي كميته "شمغار" اسرائيل گرفته شده كه بعد از كشتار حرم ابراهيمي در فوريه سال ۱۹۹۴ تشكيل شد كه حرم ابراهيمي را بين مسلمانان و يهوديان تقسيم و جدولي را براي بستن اين حرم به روي مسلمانان در عيدهاي يهودي تعيين كرد.

مدير اوقاف اين اقدامات مستبدانه عليه اماكن مقدس را محكوم كرد و آن را تجاوز به اديان آسماني، آزادي عبادت دانست كه در تمامي قوانين بين‌المللي بر آن تاكيد شده است.

جعبري افزود: مسئولان اشغالگر اين سياست برنامه‌ريزي شده را در راستاي تحت كنترل درآوردن تمامي مناطق حرم ابراهيمي دنبال مي‌كنند در حالي كه حرم ابراهيمي متعلق به فلسطينيان و مسلمانان است و يهوديان حق دخالت در آن ندارند.

قرار است حرم ابراهيمي تنها روز جمعه و در روزهاي عيد فطر به روي نمازگزاران مسلمان باز شود.
کد مطلب: 3221
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *