کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حذف موقت دوم راهنمایی در سال آینده

خبرگزاری ايسنا , 15 خرداد 1392 ساعت 12:31

دانش‌آموزانی که سال تحصیلی گذشته وارد پایه ششم ابتدایی شدند، پیش دانشگاهی نخواهند داشت و با شش ساله شدن دوره متوسطه دانش آموزان با مدرک دیپلم از آموزش و پرورش فارغ‌التحصیل خواهند شد.


معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ادامه اجرای نظام 3-6-6 گفت: از مهر امسال دانش‌آموز پایه دوم راهنمایی نداریم و مدارس راهنمایی در دو پایه اول متوسطه اول جدید و سوم راهنمایی فعالیت خواهند داشت.

 

ابراهیم سحرخیز اظهار کرد: برای استقرار نظام جدید آموزشی معروف به 3-6-6 سال گذشته پایه اول راهنمایی به صورت موقت و یک ساله حذف شد تا ششم ابتدایی مستقر شود و دانش آموزان پایه پنجم بجای اول راهنمایی در پایه ششم ثبت نام کردند و امسال فارغ‌التحصیلان پایه ششم در دوره اول متوسطه اول ادامه تحصیل خواهند داد.

 

وی افزود: بر همین اساس از مهر ماه در پایه دوم راهنمایی دانش‌آموزی نداریم و کتابی هم برای این دوره چاپ نخواهد شد.

 

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: امسال کتاب‌های جدید برای دوره اول متوسطه اول تدوین و چاب می‌شود و آموزش‌های صمن خدمت معلمان نیز در طول تابستان بر اساس برنامه استانها برگزار خواهد شد.

 

سحرخیز همچنین تصریح کرد: آموزش و پرورش پیش‌بینی‌های لازم را برای ساماندهی فضا و امکانات انجام داده و با توجه به اینکه در پایه دوم راهنمایی دانش آموز نداریم، با مشکلی مواجه نخواهیم بود.

 

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش برای استقرار کامل نظام آموزشی جدید، هر ساله یک پایه در دوره راهنمایی و متوسطه حذف می‌شود تا بتدریج دو دوره متوسطه اول و دوم که هریک شامل سه پایه تحصیلی است، در نظام آموزشی مستقر شود.

 

سحرخیز در ادامه عنوان کرد: دانش‌آموزانی که سال تحصیلی گذشته وارد پایه ششم ابتدایی شدند، پیش دانشگاهی نخواهند داشت و با شش ساله شدن دوره متوسطه دانش آموزان با مدرک دیپلم از آموزش و پرورش فارغ‌التحصیل خواهند شد.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پررورش درباره آخرین وضعیت مدارس یک و دونوبته گفت: در سال تحصیلی جاری، بین 80 تا 85 درصد مدارس کشور یک نوبته و حدود 15درصد مدارس نیز به صورت 2 نوبته فعالیت داشتند که علت اصلی دو نوبته بودن این مدارس نیز نبود فضاهای آموزشی کافی است.

 

وی تاکید کرد: تمام تلاس خود را بکار گرفته‌ایم تا مدارس باقی مانده 2 نوبته نیز یک نوبته شوند، اما با توجه به امکانات در سال تحصیلی جدید نیز تعداد کمی از مدارس کشور به صورت 2 نوبته فعالیت خواهند داشت.


کد مطلب: 32582

آدرس مطلب :
https://www.mardomsalari.ir/news/32582/حذف-موقت-دوم-راهنمایی-سال-آینده

مردم سالاری آنلاين
  https://www.mardomsalari.ir