۰
يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۵

موسیقی انیمیشن «یخ زده» در رقابت با «تایتانیک»

موسیقی متن انیمیشن «یخ زده» به زودی در کتاب‌های تاریخ با «تایتانیک» مقایسه می‌شود.
موسیقی انیمیشن «یخ زده» در رقابت با «تایتانیک»
به نقل از هالیوود ریپورتر، طبق برآوردها آلبوم «یخ زده» تنها در این هفته که امروز یکشنبه (بیست و سوم فوریه) به پایان می رسد، حدود ۸۵ هزار نسخه فروش داشته باشد.

این میزان فروش می‌تواند کافی باشد تا مقام اول را در سایت بیلبورد برای موسیقی متن به ارمغان بیاورد و در این صورت این آلبوم برای هفتمین هفته متوالی در رتبه اول فروش قرار خواهد گرفت.

آلبوم «بیگانگان» اریک چرچ نیز ممکن است با ۸۰ هزار نسخه فروش در رتبه دوم قرار بگیرد. ۱۰ آلبوم اول بیلبورد روز چهارشنبه بیست و ششم فوریه مشخص می شوند.

آخرین آهنگ یک فیلم که موفق شده بود به مدت پنج هفته پشت سر هم در رتبه اول قرار بگیرد، آلبوم «تایتانیک» در سال ۱۹۹۸ بود که شانزده هفته پشت سر هم در رتبه اول قرار داشت. این آلبوم روز بیست و چهارم ژانویه سال ۱۹۹۸ از رتبه یازدهم به رتبه اول منتقل شد و تا تاریخ نهم ماه می در این رتبه باقی ماند. آهنگ فیلم «تایتانیک» به قدری با قدرت رده بندی های سال ۱۹۹۸ را در دست گرفته بود که موفق شد سه خواننده مطرح را در رتبه‌های بعدی نگه دارد.

از زمانی که نیلسن ساونداسکن در روز بیست و پنجم ماه می سال ۱۹۹۱ سایت بیلبورد ۲۰۰ را آغاز کرد، تنها چهار آهنگ فیلم توانسته اند حداقل پنج هفته در رتبه اول باقی بمانند. این آهنگ ها شامل «تایتانیک»، «منتظر بازدم» (پنج هفته در سال ۱۹۹۶)، «شیر شاه» (۱۰ هفته در سال های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵) و «بادی گارد» (بیست هفته در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳) می‌شود.

در حال حاضر «یخ زده» یکی از پنج آهنگی است که توانسته چهار هفته در رتبه اول به سر ببرد. آخرین آهنگ فیلمی که توانست چهار هفته در رتبه اول باقی بماند، آلبوم فیلم «پسران بد ۲» در سال ۲۰۰۳ بود. هفته گذشته «یخ زده» موفق شد نام خود را به عنوان دومین آهنگی که از سال ۲۰۱۰ تا به حال به فروش یک میلیون نسخه دست یافته، ثبت کند.

آهنگ فیلم «یخ زده» در حال حاضر دوازدهمین هفته حضور خود در رده بندی بیلبورد ۲۰۰ را تجربه می‌کند و در هفت هفته گذشته، دو بار در دو رتبه اول جدول گذرانده است. هفته گذشته این آهنگ در رتبه دوم قرار داشت.
ارسال نظر
کد مطلب: 37494
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *