۰
شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵

سند اسلامی شدن دانشگاهها وارد فاز اجرایی شد

دبیرشورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها از استخراج مدل‌های عملیاتی و اجرایی، سند دانشگاه اسلامی توسط کمیته های آموزش، فرهنگی تربیتی، مدیریت و پژوهش خبر داد و گفت: برنامه های ذیل کمیته فرهنگی تربیتی استخراج شده و دیگر کمیته ها نیز باید طی 3تا 6 ماه آینده برنامه های خود را ارایه دهند.
سند اسلامی شدن دانشگاهها وارد فاز اجرایی شد
حجت الاسلام روح الله شاطری با اشاره به جلسه هفته گذشته شورای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: چهار کمیته تحت عناوین آموزش، فرهنگی تربیتی، مدیریت و پژوهش در راستای عملیاتی شدن سند دانشگاه اسلامی تشکیل شده و یک هفته درمیان جلسات مستمری برای شناسایی اولویت های اجرایی سند و ارایه آن برنامه ها به شورا برای اجرایی شدن در دانشگاه ها تشکیل می دهند. کمیته های مذکور هفته گذشته گزارشی از میزان پیشرفت کمیته های خود در تعیین اولویت های اجرایی سند ارایه دادند.

وی ادامه داد: وظیفه این کمیته ها بعد از ارایه برنامه عملیاتی، رصد میزان اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه ها و بررسی عوامل و موانع پیش روی سند است. دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نیز برای ایجاد هماهنگی بیشتر در تمام جلسات حضور دارد.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها افزود: سند دانشگاه اسلامی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده که بعد از ابلاغ، با همکاری جدی دستگاه‌ها(وزرارتین علوم و بهداشت ، دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری) مواجه شد و با تقسیم کاری که صورت گرفت مدل های عملیاتی و اجرایی شدن سند اکنون در حال استخراج است و این فرایند با همفکری و مشارکت علمی دانشگاه ها صورت می گیرد. بعد از استخراج نیز، دانشگاه ها در چهارچوب اجرای برنامه های سند مشارکت حداکثری خواهند داشت.

وی یادآورشد: در حال حاضر مباحث فرهنگی سند استخراج شده و کمیته مذکور مامور شده برنامه های ذیل آن را به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه دهد، دیگر کمیته ها نیز طی ۳تا ۶ ماه آینده باید این کار را انجام دهند.
کد مطلب: 38422
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *