۰
يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷

تعریف تازه فروش در سینمای ایران / آخر هفته سینما چطور گذشت؟

«امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی، در مدت 33 روز اکران 750 میلیون تومان فروش داشته است؛ این فیلم ماجرای یک راننده تاکسی با بازی پرویز پرستویی که با دردسر‌های پیش آمده برای مسافرش همراه می‌شود. سهیلا گلستانی و شبنم مقدمی دیگر بازیگران این فیلم هستند.
تعریف تازه فروش در سینمای ایران / آخر هفته سینما چطور گذشت؟
آمار و ارقام مربوط به حضور مخاطبان در سالن سینما، در هفته نخست شهریور ماه نشان از استقبال آنان از فیلم‌های روی پرده دارد.

فروش روز نخست «شهر موش‌ها۲» یک اتفاق تازه در سینمای ایران محسوب می‌شد و در ادامه در اکران آخر هفته باز هم آمارهای فروش با اعلام رقم بلیت فروشی این فیلم سینمایی جا به جا شد. «شهر موش‌ها۲» د رمدت دو روز نمایش در ۲۷ سالن سینما به فروش ۲۱۰ میلیون تومانی دست یافته است. این فیلم داستان زندگی همان موش‌هایی است که در دهه ۶۰ به مخاطبان سینما و تلویزیون معرفی شدند. منیژه حکمت و علی سرتیپی تهیه‌کنندگان این فیلم سینمایی بعد از پایان تولید فیلم با تبلیغات چند ماهه زمینه اکران این فیلم کودک و نوجوان را به وجود آوردند و تصور می‌شود اگر فروش فیلم به همین ترتیب ادامه پیدا کند، آمار و ارقام بالاترین میزان فروش در سینمای ایران جا به جا شود.

«کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی با بازی رضا عطاران فروش روزانه نسبتا خوبی دارد. این فیلم در مدت ۳۳ روز اکران ۹۸۵ میلیون تومان فروخته است. در خلاصه داستان این فیلم آمده: «یک شهر شلوغ... یک مرد تنها...هزار کوچه بن بست... اسلحه کلاش، یک خشاب خالی و هزار بغض فروخفته. اسد: آدم بدبخت، آدم ناشکرِ. عادل: کدوم ناشکری، ما از اونائیم که به دنیا اومدیم ولی دنیا به ما نیومد...»

ساعد سهیلی، فرهاد اصلانی، شقایق فرهانی، شهرام حقیقت دوست، اندیشه فولادوند و جواد عزتی در این فیلم نقش آفرینی کرده است.

«آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» با وجود آنکه چندان نتوانست از امکانات تبلیغات شهری بهرمند شود، در مدت ۳۳ روز نمایش ۷۹۹ میلیون تومان فروخته است.

فیلم افخمی ماجرای دختری یک خانواده‌ی سینمایی است، پدر و مادر بازیگری که در میان رقابت با هم،‌ با مشکل طلاق دخترشان روبرو می‌شوند. بازی مهدی فخیم‌زاده را در نقش پرویز دیوان‌بیگی بازیگر مطرح سینما، می‌توان یکی از به یادماندنی‌ترین حضورهای این کارگردان و بازیگر در سینمای ایران محسوب کرد. گوهر خیراندیش، مرجان شیرمحمدی، شهین تسلیمی، رامبد جوان دیگر بازیگران این فیلم هستند. مانی حقیقی نیز در نقش یک کارگردان سینما حضوری کوتاه در این فیلم دارد.

«امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی، در مدت ۳۳ روز اکران ۷۵۰ میلیون تومان فروش داشته است؛ این فیلم ماجرای یک راننده تاکسی با بازی پرویز پرستویی که با دردسر‌های پیش آمده برای مسافرش همراه می‌شود. سهیلا گلستانی و شبنم مقدمی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

«فرشته‌ها با هم می‌آیند» به کارگردانی حامد محمدی ماجرای به دنیا آمدن سه قلوهای یک زن و شوهر جوان است، شوهری که طلبه است و سعی می‌کند با تلاش زیاد مخارج خانواده را تامین کند. جواد عزتی نقش طلبه را در این فیلم بازی می‌کند و نازنین بیاتی در نقش همسر او ظاهر شده است. این فیلم که منوچهر محمدی آن را تهیه کرده است بعد از ۳۳ روز نمایش ۵۱۳ میلیون تومان تومان فروخته است.

«رد کارپت» به کارگردانی رضا عطاران با اکران «شهر موش‌ها۲» از سینمای سرگروه خود، قدس، خداحافظی کرد و نمایش آن بدون سرگروه ادامه دارد. این فیلم در مدت ۴۹ روز اکران ۱ میلیاد و ۸۶۹ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم ماجرای یک بازیگر ناشناخته سینماست که راهی جشنواره فیلم کن می‌شود تا فیلمنامه خود را به دست استیون اسپیلبرگ برساند.

«حراج» به کارگردانی حسین شهابی روایتی از زندگی سه زن است. این فیلم در ۳۴ روز نمایش ۱۰۱ میلیون تومان فروخته است. فریبا خادمی، نسیم ادبی، مهسا آبیز و مریم سرمدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

نام فیلم


کارگردان


روزهای نمایش


فروش

شهر موش‌ها


مرضیه برومند


۲


۲۱۰ میلیون تومان

آذر، شهدخت، پرویز و دیگران


بهروزافخمی


۳۳


۷۹۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

کلاشینکف


سعید سهیلی


۳۳


۹۸۵ میلیون تومان

امروز


رضا میرکریمی


۳۳


۷۵۰ میلیون تومان

فرشته‌ها با هم می‌آیند


حامد محمدی


۳۳


۵۱۳ میلیون تومان

رد کارپت


رضا عطاران


۴۹


۱ میلیارد و ۸۶۹ میلیون تومان

حراج


حسین شهابی


۳۴


۱۰۱ میلیون تومانمنبع: خبر آنلاین
کد مطلب: 40871
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *