۰
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۸

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: یارانه ثروتمندان در بودجه 94 حذف می‌شود

غلامرضا تاجگردون می گوید در لایحه بودجه سال 94 حذف یارانه نقدی ثروتمندان بررسی خواهد شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: یارانه ثروتمندان در بودجه 94 حذف می‌شود
غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  درباره وضعیت فعلی اقتصاد کشور گفت: اقتصاد کشور در سال های اخیر با شرایط خوبی مواجه نبود اما خوشبختانه در یکسال گذشته در مسیر خوبی حرکت می کند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گزارش های دولت این موضوع را نشان می دهد که اقتصاد ایران در مسیر صحیحی قرار گرفته است و مشکلات اقتصادی کشور درحال برطرف شدن است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم در حوزه اقتصاد مقابلهبا رکود است و اقدامات خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است اما رکود به طور کامل از بین نرفته است.

تاجگردون تصریح کرد: رکود به طور کامل از بین نرفته است اما مسیر اقتصاد ایران تغییر کرده و به سمت رونق و از بین رفتن رکود در حرکت است.

وی با بیان این که نباید انتظار داشت که در زمان یکسال رشد اقتصادی منفی ۶ درصد از بین برود، افوزد: البته گزارش های دولت این موضوع را نشان می دهد که نرخ رشد اقتصادی قابل قبول است و خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود رکود در حال از بین رفتن است و اقتصاد ایران به سمت رونق در حال حرکت است.

تاجگردون درباره آینده قانون هدفمندی یارانه ها گفت: دولت برای اجرای صحیح این قانون باید یارانه نقدی ثروتمندان را حذف کند و منابع مالی این اقدام را به تولید اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: به نظر بنده دولت باید ابتدا بسترهای لازم برای اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه ها را فراهم کرده و پس از آن قانون را به طور کامل برطرف کند بر همین اساس دولت می تواند در قانون بودجه سال ۹۴ اشتباهات موجود در قانون هدفمندی یارانه ها را برطرف کند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره زمان حذف یارانه نفدی ثروتمندان تصریح کرد: به طور حتم این موضوع در بودجه ۹۴ بررسی می شود و امیدواریم هرچه سریع تر این موضوع نهایی شود تا در سال آینده یارانه نقدی به افراد نیازمند پرداخت شود.
منبع:نامه نیوز
کد مطلب: 42820
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *