۰
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۴

دفاع سردار علایی از دیپلماسی دولت روحانی: در دولت سابق رابطه ایران با جهان بسیار وخیم بود

سردار علائی معتقد است که در پدید آمدن داعش، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نقش داشته اند و باید خود را مقصر بدانند.
دفاع سردار علایی از دیپلماسی دولت روحانی: در دولت سابق رابطه ایران با جهان بسیار وخیم بود
سردار حسین علائی یکی از فرماندهان سابق سپاه  در خصوص عملکرد دولت یازدهم در عرصه بین المللی گفت: دولت یازدهم در شرایطی روی کار آمد که ایران روابط بسیار نامناسبی با کشورهای تاثیرگذار جهان داشت که روز به روز این روابط وخیم‌تر می‌شد!

وی ادامه داد: خواست ملی این بود که ایران در موقعیت قابل قبول خود بایستد و اجازه ندهیم جایگاه ایران در سطح ملی تضعیف شود.

سردار علائی با بیان این موضوع که یکی از اولویت‌های دولت یازدهم ترمیم روابط با سایر کشورهای بین المللی است، خاطرنشان کرد: به نظر می‎رسد دولت تدبیر و امید از زمانی که روی کار آمده است در تلاش است که روابط ایران را با سایر کشورها بهبود ببخشد، با نگاهی اجمالی میبینیم که روابط ایران با سایر با کشورها نسبت به خرداد ماه سال ۹۲ بهبود یافته و درحال توسعه است.

مدیر عامل فعلی هواپیمایی آسمان تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم قطار تحریم‌ها علیه ایران و روند امنیتی سازی ایران از سوی قدرت‌های بزرگ متوقف شده است.

سردار حسین علائی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران، با اشاره به تجربه حسن روحانی در زمینه هسته‌ای، گفت: مهمترین مسئله ایران حل مسئله هسته ای بوده است. در دوره‌های گذشته با توجه به مشکلاتی که وجود داشت سعی می‌کردند ایران را به عنوان اصلی‌ترین محور مشکلات امنیت جهانی معرفی کند، اما شاهد هستیم که دولت یازدهم در تلاش است تا نگرش جهانی علیه ایران را تغییر دهد.

وی در خصوص نامه اوباما به مقام معظم رهبری، عنوان داشت: اگر این نامه در مورد داعش باشد به این منظور است که آمریکا به این نتیجه رسیده که بزرگترین قدرتی که می‌تواند با داعش مقابله کند ایران است. نادیده گرفتن ظرفیت ایران خطایی استراتژیک است.

حسین علائی ادامه داد: البته داعش محصول بی دولتی در عراق است که پس از اشغال این کشور توسط آمریکا اتفاق افتاد و آمریکا باید در پدید آمدن داعش خود را مقصر بداند.
منبع:نامه نیوز
کد مطلب: 43068
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *