۰
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۶

سقوط 10 دلاری نفت ایران

سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در جدیدترین گزارش خود از کاهش 10.15 دلاری قیمت نفت ایران در نوامبر سال جاری میلادی (آبان ۹۲) خبر داد و اعلام کرد که هر بشکه نفت ایران در این ماه به طور متوسط 74.46 دلار معامله شده است.
سقوط 10 دلاری نفت ایران
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۳ (آبان ۹۲) با ۱۰.۱۵ دلار کاهش نسبت به ماه پیش از آن ۷۴.۴۶ دلار معامله شده است.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه اکتبر ۸۴.۶۱ دلار به فروش رسیده بود. متوسط قیمت نفت ایران در ۱۰ ماه نخست امسال معادل ۹۹.۴۹ دلار به ازای هر بشکه و در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۱۰۵.۴۶ دلار در هر بشکه تخمین زده شده است.

قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه نوامبر با ۹.۴۹ دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن ۷۵.۵۷ دلار در هر بشکه معامله شده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه اکتبر معادل ۸۵.۰۶ دلار در هر بشکه بوده است.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی نفت های کشورهای عضو اوپک در ماه نوامبر کاهش یافته اند و بیشترین کاهش به نفت موربان امارات با ۱۱ دلار و ۲۵ سنت اختصاص یافته است. کمترین کاهش با ۷.۳۲ دلار مربوط به اورینت اکوادر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه سپتامبر به ازای هر بشکه به این شرح است: نفت سبک عربستان ۷۶.۰۷ دلار ، نفت سبک عراق ۷۳.۹۴ دلار، نفت بونی‌لایت نیجریه ۸۰.۱۰ دلار، ‌سیدر لیبی ۷۸.۹۰ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۷۸.۶۸ دلار، نفت سنگین ایران ۷۴.۴۶ دلار، نفت صادراتی کویت ۷۴.۰۴ دلار، نفت مارین قطر ۷۵.۴۳ دلار، نفت مرِیِ ونزوئلا ۶۸.۴۲ دلار، نفت موربان امارات ۷۷.۸۵ دلار، نفت اورینت اکوادور ۹۶.۵۲ دلار و نفت صحرای الجزایر ۷۹.۶۰ دلار بوده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه ۷۸.۹۰ دلار به فروش رفته است که کاهش ۸ دلار و ۵۱ سنتی نسبت به ماه گذشته را نشان می دهد و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۸ دلار و ۳۹ سنت کاهش ۷۶.۰۴ دلار معامله شده است.
کد مطلب: 43566
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *