۰
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۸

ده شغل پراسترس دنیا

روابط عمومی، ششمین شغل پراسترس در جهان شناخته شد
برای چهارمین سال متوالی، روابط عمومی به عنوان یکی از پراسترس‌ترین مشاغل در لیست CareerCast (شبکه شغلی آنلاین) قرار گرفت.
ده شغل پراسترس دنیا
اگر شما در این رشته مشغول به فعالیت هستید حتما به صورت کامل با آن آشنا هستید و حال این درجه سختی به اثبات آماری رسیده است.

مدیران روابط عمومی‌ها افراد متخصص در زمبنه کنترل آسیب‌ها هستند و بنابراین نیازمند توانایی تفکر و عمل سریع در شرایط پراسترس و تنش زا هستند.

CareerCast در معرفی مشاغل پراسترس برای سال ۲۰۱۴ ، روابط عمومی را در بین ۱۰ شغل در ردیف ششم و یک پله پایین‌تر از جایگاه آن در سال گذشته (رتبه پنجم) قرار می‌دهد. شاید برخی چیزها در مقایسه با سال گذشته برای روابط عمومی‌ها کمی آسان‌تر شده‌اند و یا شاید فقط به این دلیل که هماهنگ کننده یک رویداد بودن سخت تر است یعنی همان شغل و یا حرفه‌ای که امسال جایگزین روابط عمومی شده و در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این حرفه حتی در سال‌های قبل جزء موارد لیست شده نبود.

صدر این فهرست، پر است از مشاغلی که افراد با فعالیت در آنها در معرض خطر جسمی و واقعی هستند از قبیل شغل‌های نظامی،آتش نشانی و خلبان هواپیما که چهار جایگاه اول را به خود اختصاص داده‌اند.

چه چیزی باعث می‌شود که روابط عمومی، برنامه‌ریز رویداد و روزنامه‌نگار کنترل و رسیدگی به آنها بسیار سخت باشد؟ CareerCast این گونه توضیح می‌دهد که شغل‌هایی مانند مدیر روابط عمومی، خبرنگار روزنامه و حتی هماهنگ کننده جزء پراسترس ترین مشاغل قرار می‌گیرند به دلیل ضرب الاجل‌ها و موشکافی دقیق در مقابل دیدگان مردم». و این خود یکی از دلایل جذب حرفه‌ای اکثر دانشجویان دانشگاه‌ها است.

اسامی ۱۰ شغل پراسترس به این شرح است:
پرسنل سرباز و درجه دار نظامی (نمره استرس ۸۴.۷۲)
ژنرال نظامی (نمره استرس ۶۵.۵۴)
مامور آتش نشانی (نمره استرس ۶۰.۴۵)
خلبان خطوط هوایی (نمره استرس ۶۰.۲۸)
هماهنگ کننده رویداد (نمره استرس ۴۹.۹۳)
مدیر روابط عمومی (نمره استرس ۴۸.۵۲)
مدیران شرکت‌ها (نمره استرس۴۷.۴۶)
خبرنگار روزنامه (نمره استرس ۴۶.۷۵)
افسر پلیس (نمره استرس ۴۶.۶۶)
راننده تاکسی (نمره استرس ۴۶.۱۸)

CareerCast همچنین اسامی ۱۰ شغل کم استرس در آمریکا برای سال ۲۰۱۴ را نیز اعلام کرد. شنوایی شناس، عنوانی برای فردی که مشکلات شنوایی را تشخیص داده و آن را درمان می‌کند در صدر این فهرست قرار دارد. سال گذشته کم استرس ترین شغل استاد دانشگاه بود که امسال در جایگاه چهارم این لیست قرار دارد.

رتبه بندی پراسترس‌ ترین مشاغل توسط CareerCast بر مبنای ۱۱ فاکتور انجام می‌شود که عبارتند از:
سفر کردن (۰-۱۰)
پتانسیل رشد (در آمد تقسیم بر ۱۰۰)
ضرب الاجل(۰-۹)
فعالیت در برابر دیدگان مردم (۰-۵)
رقابت آمیز بودن (۰-۱۵)
مطالبات فیزیکی (۰-۱۴)
شرایط محیطی (۰-۱۳)
مواجه با خطر (۰-۵)
در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی (۰-۸)
در معرض ریسک قرار گرفتن زندگی دیگری (۰-۱۰)
و جلسات عمومی (۰.۸)
کد مطلب: 44500
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *