۱
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
سخنان صریح رییس قوه قضاییه درباره حواشی لغو سخنرانی مطهری:

از رییس جمهور تعجب میکنم؛ از رییس مجلس گلایه دارم

حسابهای بانکی قوه قضاییه اذن رهبری را داشته است
از رییس جمهور تعجب میکنم؛ از رییس مجلس گلایه دارم
رئیس قوه قضاییه در پی حواشی لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، انتقاداتی را علیه رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی مطرح کرد تا این موضوع وارد مرحله تازه ای شود.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در سومین همایش فرماندهان بسیج قوه قضاییه با اشاره به بحث بصیرت گفت: زمانی که فتنه ها بروز می کند و دشمنان فضا را غبارآلود می کنند اینجا بصیرت به کار می آید و مومن باید خط دشمن و عقبه او را بشناسد.
آملی لاریجانی گفت: گاهی واقعا فضا آنقدر مسموم می شود که تشخیص حق و باطل بسیار سخت می شود اما توجه داشته باشید که بصیرت شاخه های متعدد دارد. رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بصیرت در عقاید که یک وقت ما را در فتنه های اعتقادی مدفون نکنند باید از خدا حذر از فتنه و داشتن بصیرت را بخواهیم. لغو سخنرانی یک نماینده مساله است اما در برابر شایعه علیه رئیس دستگاه قضا مسئول نبودید که دفاع کنید؟
آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز آنچه را که سبب توفیق بسیج می دانیم ایمان، بصیرت و مجاهدت بوده است و دشمنان این سه مهم را نشانه گرفته اند. وی افزود: صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند، فیلم های مستهجن تهیه می کنند و جوانانی را که باید در مسیر باشند به انحراف می کشانند. آملی لاریجانی گفت: دشمنان همین را نشانه گرفته اند و جهاد در راه خدا را.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در زمان اصلاحات جهاد را خشونت تعبیر می کردند و برای مبارزه با خشونت کنفرانس می گذاشتند و در فتنه ٨٨ غرب با تمام توان به میدان آمد و به مردم گفت ما از شما حمایت می کنیم.
وی تصریح کرد: عده ای از افراد داخلی شان را تحریک کردند تا به رهبری توهین کنند و جالب است که یک دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسم این دختر حاضر شدند.
آملی لاریجانی گفت: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید و اخیرا در هجمه به دستگاه قضایی و رئیس قوه بحث حساب های قوه قضاییه را مطرح می کنند. گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است و چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.
وی تصریح کرد: با اجازه رهبری در سال های قبل نه دوره من فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.
آملی لاریجانی به موضوع مشهد اشاره کرد و گفت: دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت نمی خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل. وی افزود: اما من از رییس جمهور که تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد تعجب می‌کنم کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود. رئیس قوه قضاییه گفت: آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییش قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رئیس قوه قضاییه از مردم نیست؟ آملی لاریجانی گفت: لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟
وی تصریح کرد: این گلایه را از رییس مجلس هم دارم اما ایشان منصفانه تر گفته است. عرض من به رییس محلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.
رئیس قوه قضاییه گفت: به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.
وی افزود: به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟
آملی لاریجانی گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند. رئیس قوه قضاییه افزود: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.
کد مطلب: 63690
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *