۰
جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۲
مدیرعامل اتحادیه دامداران تهران:

قیمت شیرخام ۲۰ تومان افزايش يافت

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران گفت: در جلسه تنظیم بازار قیمت شیر خام ۲۰ تومان افزایش یافت و قرار شد سه شرط مهم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارخانه‌های لبنی اجرا شود.
جمشید سلیمانی با اعلام این خبر اظهار داشت: در جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت یک کیلوگرم شیر خام با بار میکروبی یک میلیون و چربی ۳.۲ درصد درب دامداری ۷۷۰ تومان تعیین شد.

به گزارش فارس،‌ پیش از این در آخرین تفاهم‌نامه دامداران قیمت شیر خام با مشخصات گفته شده بالا ۷۵۰ تومان تعیین شده بود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران افزود:‌ براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت متعهد شد در قبال دریافت یک کیلوگرم شیر خام ۷۷۰ تومانی، ۲۴۵ گرم جو به قیمت ۶۲۰ تومان، ۲۴۵ کیلوگرم ذرت به قیمت ۶۳۰ تومان،‌۱۹۰ گرم سویا به قیمت ۹۳۰ تومان و ۱۹۰ گرم سبوس به قیمت ۲۸۸ تومان تحویل دامدار دهد.

وی ادامه داد: همچنین شرکت پشتیبانی امور دام متعهد شد در قبال تحویل علوفه ارزان، چک دو ماهه از اتحادیه سراسری دامداران به عنوان متولی توزیع بگیرد.

سلیمانی افزود: همچنین قرار شد صنایع لبنی نیز پول دامداران را به صورت نقدی و چک روز تحویل دهد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران همچنین گفت: قرار شد دستگاه ناظر هم به صحت اجرای مصوبات نظارت کافی داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا تا کنون علوفه ارزان‌قیمت براساس مصوبه قبلی تحویل دامداران داده شده است، گفت:‌ هنوز علوفه‌ای تحویل داده نشده اما اعلام می‌کنم که هیچگونه مشکلی از نظر میزان و تحویل وجود ندارد.

سلیمانی در پاسخ به اینکه تعهدات صنایع لبنی در قبال تعهد دامداران چیست گفت: آنها هم متعهد شدند تا به تعهدات مصوبه قبلی مبنی بر عرضه ۵۰ درصد محصولات تولیدی خود در قالب لبنیات کم‌چرب و ارزان عمل کنند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران تصریح کرد:‌ در حال حاضر تامین نهاده دامداران مهمترین عامل برای کاهش قیمت شیر خام و بازار است و در صورتی که دولت تلاش کند خوراک دام را به موقع و با قیمت مناسب تحویل دهد، قیمت شیر و لبنیات متعادل خواهد شد.

به گزارش فارس پیش از این کارخانه‌های لبنی اعلام می‌کردند؛ دامداران به قیمت یک هزار تا یک هزار و ۱۰۰ تومان شیر خام را می‌فروشند بنابراین در صورتی‌که دامداران موظف شده‌اند شیر خام را به قیمت ۷۷۰ تومان عرضه کنند انتظار هست قیمت شیر در بازار قابل توجهی داشته باشد.
کد مطلب: 6731
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *