۰
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸

ویزای ۸۵۰ هزار زائر اربعین حسینی صادر شد

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد تاکنون 850 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی که در روزهای آینده به عراق عزیمت خواهند کرد، صادر شده است.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد تاکنون 850 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی که در روزهای آینده به عراق عزیمت خواهند کرد، صادر شده است.
 
به گزارش ایرنا، شهریار حیدری با بیان این مطلب افزود: بر اساس آخرین آمار موجود از دفاتر ثابت و موقت ثبت نام زائران اربعین حسینی در سراسر کشور، تاکنون 850 هزار ویزای متقاضیان اعزام صادر و ارایه شده است.
 
 
وی با توجه به استقبال عاشقان خاندان عصمت و طهارت برای حضور در آیین اربعین حسینی، گفت: در حالی که سال گذشته در حدود دو میلیون نفر برای حضور در آیین اربعین راهی عتبات شدند پیش بینی می شود این رقم برای سالجاری به بیش از دو و نیم میلیون نفر افزایش یابد.
وی با تاکید بر اینکه از متقاضیان حضور در آیین اربعین می خواهیم مراحل ثبت نام را به ساعات پایانی زمان مقرر موکول نکنند، اظهار داشت: در سال گذشته همچنین در حدود 170 هزار زائر خارجی از طریق مرزهای مجاز کشورمان راهی عتبات شدند که پیش بینی می شود این رقم برای سال جاری به بیش از 300 هزار نفر برسد.
 
 
حیدری با بیان اینکه تمامی امکانات موجود برای رفاه حال زائران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: زائران اربعین حسینی بر اساس برنامه زمانبندی می توانند از چهار مرز کشور شامل شلمچه، خسروی، مهران و چذابه راهی کشور عراق شوند.
 
 
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه مرز خسروی نیز از پنجم آبان ماه جاری فعالیت خود را برای خروج زائران اربعین حسینی آغاز خواهد کرد، افزود: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده زائران کشورهای خارجی می بایست برای حضور در آیین اربعین حسینی از خاک ایران به مرز شلمچه مراجعه کنند.
 
 
بر اساس اطلاعات و آمار موجود، سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان برای حضور راهی کشور عراق شدند که این رقم برای امسال در حدود سه میلیون نفر پیش بینی شده است.
 
کد مطلب: 75734
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *