۰
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱

دبیر جدید کمیسیون ماده 10 احزاب انتخاب شد

با پیشنهاد رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب، بهرام سرمست با اخذ اکثریت قاطع آراء به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شد.
با پیشنهاد رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب، بهرام سرمست با اخذ اکثریت قاطع آراء به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شد.
به گزارش ايرنا، به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به برگزاری هشتمین جلسه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی گفت: در این جلسه، دبیر کمیسیون ماده 10 انتخاب و با تقاضای تاسیس دو حزب موافقت شد.
بهرام سرمست با بیان این که این جلسه روز گذشته (دوشنبه) در دفتر معاون سیاسی وزارت کشور برگزار شد، افزود: دستور کار این جلسه انتخاب دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب و بررسی پرونده های حزبی و اقوام و اقلیت ها بود که به دلیل ضیق وقت رسیدگی به برخی از موارد به جلسات بعد موکول شد.
سرمست با اشاره به نحوه انتخاب دبیر کمیسیون مطابق تبصره 7 ماده 10 قانون احزاب و گروه های سیاسی اظهار داشت: در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات محمدامین رضازاده دبیر سابق کمیسیون ماده 10 احزاب، با پیشنهاد جبارزاده رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب، اینجانب با اخذ اکثریت قاطع آراء به عنوان دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب انتخاب شدم.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور ادامه داد: تقاضای تاسیس مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان جنوبی در این جلسه طرح شد که با اصلاح نام این تشکل به جمعیت اصلاح طلبان خراسان جنوبی، تاسیس این تشکل سیاسی تصویب شد.
وی تاکید کرد: همچنین تقاضای تاسیس حزب همدلی مردم استان تهران بررسی و با فعالیت استانی حزب فقط در استان تهران موافقت شد.
سرمست تصریح کرد: تقاضاهای استمهال تطبیق با قانون جدید نیز مطرح شد و با تقاضای استمهال شش ماهه احزاب براساس فهرست متقاضیان برای تطبیق با قانون جدید موافقت شد و اعضای کمیسیون بنا به تشخیص دبیر کمیسیون با درخواست های استمهال بعدی نیز موافقت می کنند.
کد مطلب: 78255
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *